İstanbul Tasarım Derneği Başkanı Dr. Semih Artün, İYİ Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekilliği için müracaat etti.

Artün, "Kamu, özel sektörde  yurt içi ve yurt dışı projeyöneticiliği, ülkemize eser niteğinde projelerin kazanımınıgerçekleştiren Dr.ARTÜN; Tüm tecrübelerimiz, girişimlerimiz, buluş patentli projelerimizi  bilimin ışığında  ülkemiziuluslararası camiada marka yapmak için çalışacağız. Daimayüksek, temiz ve kutsal amaçlara birlikte yürüyeceğiz. Çünküalnı açık, beyni açık, kalp ve vicdanı açık insanlar tarafındanyönetilen toplumlar, ancak bu anlamda hareketlerin izleyicisiolabilirler. Üreten, düşünen, liyakat sahibi insanların birliktehareket ettiği, geleceğe güvence sunan, insana, çalıştığı çevreyefaydalı ve millete hizmet etmek isteyen, dürüst siyaset ileTürkiye Cumhuriyetini düşünmek için İYİ PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ Aday Adayı oldum." ifadelerini kullandı.

DR. Semih Artün kimdir?

Dr.Semih ARTÜN İstanbul'un Beykoz ilçesinde doğdu.Ailesi 150 yılı aşkındır Beykoz da ikamet etmektedir.Beykozilçesinde ilk,orta ve lise eğitimlerini tamamlamıştır. İçmimarlıkalanında lisans ve yüksek lisans bölümlerini FMV IşıkÜniversitesinde başarıyla tamamladı. 2013 yılında ekiparkadaşları ile birlikte İSTANBUL TASARIM DERNEĞİ’nikurmuştur. Dr.ARTÜN, Beykoz Zübeyde Hanım Anaokulu'nunyenilenmesi projesini, ardından İstanbul'un Beykoz ilçesindeki10 m uzunluğundaki “ÇEŞM-İ BÜLBÜL” sanat eseri meydanheykeli tasarımını şehre kazandırdı. Bunun dışında BeykozdaCam Sanat Merkezi içerisinde Geri Dönüşümden Cafe tasarlamış, bu tesiste çalışan öğrencilere burs imkanı sağlamıştır. Üyesi olduğu Vakıf yönetiminde bulunan Dr.ARTÜN, ÜsküdarMarmaray çıkışında mobil araçlarda 5 yıldır hergün 2.000 kişiyeyemek ikram ettikleri İYİLİK HAREKETİNDEKİ  etkinliğinkoodinatörlüğünü yapmıştır.

Medya alanında TRT HABER’ de ‘’YAKIN KORUMA’’ adlı siyasi programda döneme damga vurmuş Cumhurbaşkanlarıve Başbakanların Yakın Korumalarını konuk aldığı siyasibelgesel yapımcılığını yapan Dr.ARTÜN, sonrasında‘’SİYASETİN MUTFAĞI’’ adlı programda ise siyasilerinevlerine konuk olarak yemek yaptırdığı samimi bir TV içeriğiüretmiştir. Ayrıca Kanal D ‘’ EVİM ŞAHANE ‘’ TV programı’nın koordinatörlüğünü yapmış olup. Sonrasındayapımcısı olduğu ‘’PROJELER ÇARPIŞIYOR’’ adlıİçmimarların yarıştığı ve ünlü mimarların jürisi olduğu TV formatını tasarlamıştır. Mimari tasarım alanında 10 yıllıkdeneyime sahip olan Dr.ARTÜN, ABD'de bulunan alışverişmerkezinin proje koordinatörlüğünü yapmıştır. 2019 yılındaProje Yönetimi alanında Doktora eğitimine başlamış, tarafına aituluslararası buluş patenti, devlet projesi ‘’GEMİ GEÇİŞ SİSTEMİ (GGS)’’ üzerine akademik tez vermiş, bölümübirincilik ile tamamlayarak üstün başarı ödülü ve doktorünvanını almaya hak kazanmıştır. Uluslararası makale yayınlarıbulunmaktadır. Devlet Üniversitelerinde ‘’İçmimarlıktaEditörlük’’ ve ‘’İçmimarlıkta Marka Yönetimi’’ üzerineeğitimler vermiştir. İsviçre Swiss School of Business and Management Geneva, İngiltere Warnborough College üniversitelerinin Türkiye resmi acentası ve akademisyeni olarakgörev yapmaktadır. Adalet Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığındabilirkişi ve konkordato komiseri olarak görevleride mevcuttur.Dr.ARTÜN, sosyal sorumluluk projeleri, eğitim, proje yönetimi,tasarım ve girişimler üzerine çalışmalarına devam etmektedir.