Beykoz ve İBB Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, taraftariu m24, Beykoz Belediye Meclisi Eylül ayı ilk oturumunda partisi adına bir konuşma yaptı.

Sataloğlu, konuşmasında Tokatköy üzerinden Beykoz Belediye Başkanı ve Yönetimini hedef aldı.

Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, Murat Aydın'a seslenerek, "Seni ve ekibini Paşabahçe Vapuru ile Zeytinburnu’na göndereceğim" ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediye Meclisi 39. dönem 4. toplantı yılı Eylül ayı ilk birleşimini Beykoz Belediye Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda Cumhuriyet Halk Partisi adına konuşan Beykoz ve İBB Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, "Sabah daha gün aydınlanmadan koç başıyla evlerin kapısı kırıldı, mahalleli ters kelepçe ile göz altına alındı. Adına da kentsel dönüşüm diyorsunuz bunun.Doğma büyüme Beykozluyum böyle bir şey görmedim ben." dedi.  

"Halkın polisi ile halkı karşı karşıya getiren sizsiniz"

İnsanların emeğini, ümitlerini, geleceklerini buraya bağladıklarını kaydeden Sataloğlu, "Bunlar, terörist değil, uyuşturucu baronları değil Tokatköy Mahallesinde oturan hepimizin komşusu. Sizlere defalarca 'uzlaşın, konuşun, ikna edin, son bir ev kalana kadar ikna edin' demedik mi? Dedik. Sabahın 6-7'sinde halkın polisi ile halkı karşı karşıya getiren sizsiniz. Polis ile halkı karşı karşıya getiren Beykoz Belediye yönetimidir." diye konuştu.

Sataloğlu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Çaresiz halka reva görülen muamele kapısı kırılıp, ters kelepçe yapılmasıdır. Evlerini savunmak isteyen insanları çatılarda gaz atarak, cop kullanarak, küfür ederek yaka paça dışarı atılmasını siz istediniz. Barınma hakkını savunan halkı polis ile karşı karşıya getirdiniz. Bölge halkı kentsel dönüşüme karşı değil. Biz anlaştık bölge halkının bir bölümü ile diğerlerini muhatap dahi almayız anlayışı ile hareket ettiniz. Kardeşi kardeşe, komşuyu komşuya kırdırdınız.

Alın teri ile yapmış oldukları evleri, Beykoz’a belki 20 sene önce çay, kahve içmeye yada piknik yapmaya gelmiş sayın başkan tarafından zorla/gönül rızası alınmadan evleri başlarına yıkılmıştır. Mazlumun yanında, zalimin karşısındayım. Bu yüzden dolayı seni ve ekibini Paşabahçe Vapuru ile Zeytinburnu’na kadar göndereceğimize söz veriyorum."