Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı tarafından mahallenin büyük bir bölümü yeşil alan ilan edildi ve çözümsüzlükle baş başa bırakılan vatandaş isyan etti.
 
Beykoz’un Zerzevatçı Mahallesi’nde geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma ve pilav ikramı programı için AKP’li meclis üyeleri, AKP Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve AKP ilçe teşkilatı üyeleri ile mahalleye ziyarete giden Murat Aydın’a mahalle sakinleri büyük tepki gösterdi.
 
Bu güne kadar çözülmemiş olmasının da ötesinde, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı tarafından mahallenin büyük bölümü yeşil alan ilan edilerek çözümsüzlükle baş başa bırakılan mahalle halkı isyan etti. Murat Aydın ve Hanefi Dilmaç’ı sorunlarına sahip çıkmamakla suçlayan halk, Murat Aydın ve yanındaki heyetin üzerine yürüdü.
 
Vatandaşın tepkisinin bitmemesi üzerine Murat Aydın ve beraberindeki heyet olay yerini terk etti.

Zerzevatçı Köyü Muhtarı Emre Çankaya’dan konuyla ilgili basın açıklaması yaptı. Çankaya yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

“Kamuoyuna saygıyla duyurulur
 
Bayramın 2. Günü, Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Murat Aydın’ın mahallemizi ziyaretleri sırasında bir takım olayların yaşandığına ilişkin sosyal medya mecralarında çeşitli görüntüler ve asılsız ifadeler yayınlanmıştır.
 
Zerzevatçı Mahalle muhtarlığı olarak, bu görüntülere yönelik yaşanan tartışmaların ve art niyetli kişilerin oluşturabilecekleri muhtemel bilgi kirliliğinin önüne geçmek amacıyla bu açıklamayı yapma zaruretimiz doğmuştur.
 
Her bayram olduğu gibi bu bayramda da,  geleneksel pilav günümüz de Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Murat Aydın ve ekibini misafir olarak ağırladık. Her yerde olduğu gibi mahallemizde de Belediye Başkanımız halkın sorunlarını dinlemiş ve onlarla sohbet ederek, bayramlaşmıştır.
 
Bu sohbet sırasında, bölgemizde yasalardan kaynaklı olarak bazı sorunlarda konuşuldu. Bazı vatandaşlarımızın bu esnada tepkilerini dile getirmesi sonucu, küçük çaplı bir tartışma yaşanmıştır.
 
Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Murat Aydın’ı mahallemizde ağırladığımız sırada, belediye yetkilileri ve vatandaşlarımız arasında fiziki müdahale yaşandığına ilişkin ifadelerin tamamı asılsızdır.
Muhtarlığımız, devletimizin bütün kurumlarıyla iş birliği içinde mahallemize hizmet etmeye devam edecektir.
 
Kamuoyuna saygıyla bildiriyor, bu vesile ile tüm Beykoz halkının Mübarek Ramazan Bayramını bir kez daha tebrik ediyorum.”
 
Selam ve saygılarımla
Emre Cankaya
Zerzevatçı Mahalle Muhtarı