Program, Beykoz Belediyesi Alibahadır Sosyal Tesisleri Kemankeş Restoran’da gerçekleşti. Programa AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’un MHP İl Başkanlığına yapacağı ziyaret sebebiyle MHP İlçe Başkanı Emre Çömlekçi katılamadı. Çömlekçi, selamlarını ileterek Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Beykoz yerel medya temsilcilerini Çömlekçi yerine, İlçe Sekreteri Mehmet Çüruksu ağırlardı. Çüruksu’ya Beykoz Belediye Meclisi Üyesi Bülent Gökdağ, İlçe Başkan Yardımcıları Eyüp Erkan, Av. Tolga Keskin ve Serhat Ismık ile bölge temsilcileri eşlik etti.

İlçe Sekreteri Mehmet Çürüksu, İlçe Başkanı Emre Çömlekçi adına İlçe Teşkilatı olarak yerel seçimler öncesi beklenti ve duruşlarını davetlilerine aktardı.

Yerel seçimler öncesinde vatandaşların beklentilerine hakim olduklarını belirten Çürüksu, “Biz tüm ülke genelinde olduğu gibi yakalanan ittifak ruhunu kesinlikle bir pazarlık konusu olarak görmedik bundan sonra da görmeyeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin bizlerden beklentileri yönünde hareket edeceğiz, dolayısı ile de İttifak Ruhuna zarar verecek hiçbir düşünce içinde olamayız” ifadelerini kullandı.

İBB Seçimleri için belirlenen ortak aday Murat Kurum’u destekleyeceklerinin altını çizen Çürüksu, “Beykoz’da biz seçimlere girmeyip, Cumhur İttifakı adına belirlenecek adaya destek vereceğiz. Biz Cumhur İttifakının oylarına son yerel seçimlerde erişilen oyların üstüne arkadaşlarımızın, ülküdaşlarımızın gayretleri bir oy daha katabilirsek kendimizi başarılı sayacağız. Biz Beykoz’da gerek masada gerekse de sahada Cumhur İttifakının paydaşları olarak uyumlu çalışacağız. İttifak Ruhu ile hareket edeceğiz” dedi.

Editör: Yılmaz Gökgöz