Beykoz Belediyesi Başkanı Alaattin Köseler, 31 Mart 2024 yerel seçimlerini kazandıktan sonra Beykoz’da yapılan projeleri ve alt kuruluşlarını gezmeye ve denetlemeyle başladı.

Köseler, Beykozlunun kendisine vermiş olduğu görevi hatasız ve layıkıyla yapmak için bu yolu izlediği öğrenildi. Köseler, kuracak olduğu kadroda ise çok dikkatli davranıyor. Beykoz’da yardımcılıkları belirlerken liyakata çok önem vereceği bilinen Köseler'in bir aylık süre zarfında da başkan yardımcılarını belirlememesindeki en büyük etkenin bu olduğu öğrenildi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 2014-2019’da Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayı olan Gökhan Taneri Vural, Köseler ile rakip olmuşlar ama asla karşı karşıya gelmemişlerdi. 2024’de ise Şaban Tören ve Gökhan Taneri Vural bir araya gelerek Beykoz'u AK Parti’den kurtarmanın bir yolu var o da Alaattin Köseler diyerek harekete geçtiler. Köseler ile yaklaşık bir yıl öncesinde gerçekleştirilen toplantıda Gökhan Taneri Vural; “Bu dönem ben aday adaylığı dosyası almayacağım. Maddi, manevi yanında olacağım. Elimde ne imkan varsa birlikte çalışacağız. Şaban ağabeyin de dediği gibi Beykoz’un sana ihtiyacı var. Gel hep beraber kazanalım başkanım” dediği ve sürecin bu şekilde başlamasına sebep oldu.

Mahalle Buluşmaları İle Sorunlara Yerinde Çözüm Mahalle Buluşmaları İle Sorunlara Yerinde Çözüm

Giresunluların en sevdiği isimlerden!

Gökhan Taneri Vural, Beykozlu Giresunlular Derneği'nde Başkan Yardımcısı, Bulancıklılar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı olması ve Tokatköy'de bulunan Bulancaklılar Derneği’nin de istişare heyetinde... Bulancaklılar Derneği genel olarak siyasi görüş olarak AK Parti'lilerden oluşuyor ama Vural'ın CHP'den aday olmasıyla birlikte yarısımdan fazlasının destek vermesine sebep oldu.

Uzlaştırıcı, sevgi dili kullanır

Partinin içerisinden gelen Taneri Vural, eğitim ve liyakatı ile de dikkat çekiyor. Hem partililer, hem hemşehrilerinin de sevdiği isim olan Vural, 2B mağdurları konusunda da Beykoz’da ciddi çalışmalar yürütmüştür. G. Taneri Vural'ın en büyük özelliklerinden biri de tatlı dili ve saatlerce birisi bir şey anlatsın dinler. Kalp kırmayı sevmez. Akılcı davranır.

Köseler, gereğini yapacaktır!

Beykoz’da yaşayan Giresunlu ve partililer, “Gökhan Taneri Vural hem partili, hem Giresunlu, hem de Beykoz'ludur. Hemşehrilerimiz arasında başkan yardımcısı kim olsun diye soracak olursanız hepsi birbirinden kıymetlidir, hepsi bu görevi layıkıyla yapar deriz. Ama gönlünüzden kim geçer diye soracak olursanız Gökhan Taneri Vural deriz. Bunu da kendisini çok sevmemizden ziyade eğitim, liyakat, iletişim, sevgi dili kullanmasından dolayı deriz.” İfadelerini kullandılar.

I M G 20240429 W A0037

Editör: Yılmaz Gökgöz