Kavacık Mahallesi eski Muhtarı Yusuf Kesici, 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde, 'kaldığım yerden devam edeceğim' dedi.

Kesici, daha önce Başkanı olduğu ve çeşitli hukuk dışı uygulamalar sonucu elinden alınan Kavacık Spor Kulübü’nü de mahkeme yoluyla geri aldığını söyledi.

Kavacık Mahallesi'nde daha önce 10 yıl muhtarlık yapan Yusuf Kesici yeniden muhtarlığa aday oldu.

Azalarıyla birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yusuf Kesici, diğer adaylara başarılar dileyerek demokratik ortamda seçim sürecini tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

Kavacık Spor Kulübü’nü geri aldı

Kesici, muhtar adaylığına yönelik açıklamasının, daha önce Başkanı olduğu Kavacık Spor Kulübü’ne ilişkin açmış olduğu davanın sonuçlandığını ve hakkında ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

Muhtar adaylığının ve Kavacık Spor Kulübü’ne yönelik sürecin ayrı konular olduğuna vurgu yapan Kesici, hakkında o dönemlerde ortaya atılan asılsız iddialar nedeniyle kamuoyunu bilgilendirme gereği duyduğunu ifade etti.

Süreç nasıl gelişti?

"Kavacık Spor Kulübü Derneği başkanlığını yürüttüğüm dönemde, haksız ve hukuka aykırı şekilde başkanlıktan ayrılmama neden olan olaylara karşı dernek üyelerimizin yaklaşık 4/5 inin imzalı desteklerini de arkama alarak Kavacık Spor Kulübü Derneği’ne karşı dava açtım.

Mahkeme hukuksuz işlemleri tespit etti

Beykoz 1. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde görülen 2017/707 E. Sayılı davada taleplerim iddialarım kabul görerek ve ayrılmama neden olan olaylarda ve sonrasında kulüpte yapılan usulsüz işlemler mahkemece tespit edildi.

Aynı mahkeme şahsımı ve dernek üyesi 2 arkadaşımı Kavacık Spor Kulübü’ne kayyum olmamıza karar verdi. Bu karar her türlü itiraz yollarından istinaftan, Yargıtay aşamalarından geçerek onaylandı, kesinleşti.

Kulübün yetkili yöneticileri şu anda ben ve iki arkadaşım

Mahkeme tarafından Kavacık Spor Kulübünü temsil etmek ve haklarını korumak üzere görevlendirildiğini sözlerine ekleyen Yusuf Kesici, "Hal böyle iken hakkımda asılsız iddialar da bulunulmasını şaşkınlıkla karşılamaktayım. Bu iddiaları ortaya atanların amacı tamamen, muhtarlık yolunda beni engelleme çabalarından başka bir şey değildir.  Alnım açık, ortada Türkiye Cumhuriyeti mahkemesince verilen karar varken mahkemece dahi kulübü temsil yetkisi, haklarını koruma yetkisinin tarafıma verilmesi uygun görülmüş iken bunlara itibar etmek mümkün değil ise de sevgili Kavacık Mahallesi sakinlerini bilgilendirmek istedim” şeklinde konuştu.

Kavacık Mahallesi Muhtar Adayı Yusuf Kesici açıklamalarına şöyle devam etti:

Defterleri kolluk kuvveti vasıtasıyla alabildik

"Bu arada belirtmek isterim ki, kayyım heyetinin yasaya uygun taleplerine rağmen, kanunen verilen görevin yapılabilmesi için  kulübün defter ve belgelerinin  teslim edilmemesi nedeni ile mahkeme kararı ve kolluk kuvvetleri vasıtası ile alınabilen bu defter ve kayıtlar üzerinde  konusunda uzman  bilirkişilerce yapılan incelemelerde sayısız hukuka aykırı iş ve işlemler tespit edilmiştir.Bunlarla ilgili ayrıca yasal yollara başvurulacaktır. Şu aşamada özellikle kişisel verilerin korunması kanununu da dikkate alarak yargıya intikal edecek olaylar hakkında detaylı bilgi vermenin doğru olmadığını düşünüyorum.

Kimseyle kişisel bir problemim yok

Belediye Başkanı Köseler'ın ilk mesajı Belediye Başkanı Köseler'ın ilk mesajı

Seçim sürecinin demokratik bir ortamda tamamlanması temennisini de dile getiren Kavacık Muhtar Adayı Yusuf Kesici, "Diğer adaylarımıza da başarılar diliyoruz. Kimseyle kişisel hiçbir problemimiz yok. Tek temennimiz, sürecin sağlıklı bir ortamda tamamlanarak hak edenin kazandığı bir seçim geçirmek" dedi.

Toplantı, azaların kendini tanıtması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. 

I M G 20240229 W A0023I M G 20240229 W A0022

Editör: Yılmaz Gökgöz