CHP İÇİN BEYKOZ’DA “KAZANACAK ADAY” FORMÜLÜ

Yıllardır yerel seçimlerde AK Parti’nin kazandığı Beykoz’da CHP için ilk defa bir umut ışığı ortaya çıktı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun uzun yıllar AK Parti’nin elinde olan İstanbul’u sağ seçmenden oy alarak kazandığına dikkat çeken uzmanlar, Beykoz’da da aynı taktikle seçimleri CHP’nin kazanmasına kesin gözüyle bakıyor.

 AK Parti seçmeninin de olumlu baktığı Kastamonulular Derneği Başkanı ve İnşaat Mühendisi Remzi Şen ismi, CHP ve İYİ Partili seçmenin yanı sıra AK Parti ve MHP’li seçmen tarafından da sempatiyle karşılanıyor. Yıllardır Beykoz’da hem iş hem de STK faaliyetleri yürüten Remzi Şen’in en önemli avantajı ise Kastamonulu olması.

BEYKOZ’DA HER 5 KİŞİDEN 1’İ KASTAMONULU

Osmanlı döneminde Kastamonu’ya bağlı olan Beykoz’da her 5 kişiden biri Kastamonulu. Ağırlıklı olarak sağ partilere oy veren Kastamonulular, Remzi Şen’in aday olması durumunda ilk defa sol partiye oy vereceklerini belirtiyor.

Beykoz’da Kastamonululardan sonra demografik yapının en kalabalık şehri olan Giresunlular da federasyonları aracılığıyla mevcut belediye başkanı hemşerileri olmasına rağmen Remzi Şen’e destek açıklamasında bulundu. Şen’in aday adaylığı dosyasını CHP Beykoz İlçe Başkanlığına teslim ettiği gün Beykoz’daki pek çok mahallenin muhtarı da destek için oradaydı.

EKREM İMAMOĞLU’NUN ZAFERİNE BENZEYECEK

Yıllardır AK Parti’nin kalesi olarak görülen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni “kazanabilecek aday” taktiğiyle kazanan CHP, Remzi Şen ile Beykoz’u da AK Parti’nin elinden alabilir. Şen’in merkez sağda tanınan bir siyasetçi olmasının yanı sıra özellikle pandemi döneminde STK’lar aracılığıyla Beykoz’da yardıma muhtaç ailelere el uzatması, Beykoz Belediye Başkanlığı seçimlerinde şansını daha da arttırıyor.

Anketlerde, 14 Mayıs seçimlerinde Beykoz’da yaşayan ve AK Parti’ye oy veren seçmenlerin 2024 yerel seçimlerinde Remzi Şen’in aday olması durumunda CHP’ye oy vereceklerini belirtmeleri de bu iddiaları destekliyor.

Editör: Yılmaz Gökgöz