Adı İhsan Yılmaz... Umutları olan her aile gibi İstanbul'a Beykoz'a gelen Ardahanlı Yılmaz Ailesinin 6 çocuğundan birisi... 10 yaşınd babasını kaybetmenin acısını yaşayan İhsan Yılmaz, annesinin dimdik ayakta durmasıyla, 6 kardeşiyle birlikte zorluklarla dolu bir yaşamı Beykoz'da geçiren İhsan Yılmaz, zamanla iş kurdu, işlerini büyüttü ve hatta 2 çocuk sahibi bir iş insanı haline geldi. Bugün Ardahanlı ve aynı zamanda da Beykozlu olan İhsan Yılmaz'ın hem yurtiçinde tüm eczanelere, hem de yurtdışındaki 16 satış noktasında vitamin ve mineral ürünleri pazarlayan, bir Anonim Şirketi var. 

Beykoz, gerek fiziki yapısı ve gerekse tarihi konumuyla, birbirinden ilginç hayat hikâyelerinin yaşandığı ilginç bir semt. Beykozumuz, özellikle Karadeniz bölgesinden gelen vatandaşlarımıza onyıllarca evsahipliği yaparken, bu sırada umutlara da sevinçlere ve kederlere de evsahipliği yapıyor. İhsan Yılmaz, ilk-orta ve liseyi İstanbul'da Üniversite eğğitimini ise Eskişehir'de tamamlayan Ardahanlı bir ailenin oğlu. Önümüzdeki yıl 50 yaşına girecek olan İhsan Yılmaz, erken yaşta babasını kaybetmiş olmanın acısını kalbine gömerek, diğer 5 kardeşiyle el ele vermiş ve yıllarca fakir yaşamlarının içinde dağılmadan bir arada durabilmeyi bu şekilde başarabilmiş. Zamanla ticarete de atılan Yılmaz Ailesi, bu sırada Nondo İlaç, Nondo Vitamin ve Dr. Fitto markalarını dünyaya duyuran İhsan Yılmaz, Beykoz’a sahip çıkmak için Cumhuriyet Halk Partisi’nden Meclis üyesi aday adayı oldu.

İhsan Yılmaz kimdir?

Ardahan İli Küçük Sütlüce Köyünde 25.06.1971 yılında doğdum. İlk orta lise tahsilimi

İstanbul’da yaptım. Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü 1997 mezunuyum. Okul yıllarımda Türkiye’nin belli bölgelerinde askere gidene kadar kısa dönemli İngilizce rehberlik yaptım daha sonra 1990 yılında kısa dönem olarak askerliğimi Kırklareli’nde yaptım.

1997 yılında evlendim 1 kızım ve 1 oğlum var. Kızım eczacılık oğlum sağlık yönetimi okumaktadır.

 43 yıldır Beykoz’da ikamet etmekteyim.

Askerlik sonrası altyapı ve sanayi ürünleri üzerine özel bir firmada uluslararası pazarlama departmanında çalıştım. 2001 yılında alt yapı ve sanayi ürünleri pazarlama üzerine kendi işimi kurdum, 2008 yılına kadar böyle devam etti. 2008 yılında dijital dünyanın ve internet pazarlamasının yükseldiği dönemde işimi değiştirerek dijital pazarlama alanında faaliyet göstermeye başladım.

Sektörün büyümesi ile bizde Türkiye dışında Kuzey Afrika Ortadoğu, Asya ülkeleri ve Avrupa da dijital marketing yaptım.

Dijital medya sosyal medya alanında kendimi geliştirdim. Ticaret yaptığım ülkeleri uzaktan analiz ederek buralarda ticaret yaptım aynı zamanda 30’dan fazla ülkeye giderek Pazar araştırmaları yaptım.

Dijital marketing de işimiz ağırlıklı olarak sağlık ürünleri ve kozmetik ürünler idi. Bundan dolayı dijital marketing haricinde ayrıca İlaç firmamızı kurduk. 

Nondo İlaç Kozmetik San. Ve Tic. A.Ş olarak hem Türkiye’de hem de yurt dışında faaliyetimiz sürmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisini daha köyde yaşarken 7-8 yaşlarında babam sevdirmişti. 80 öncesi köylerde dahi aşırı siyaset yapılıyordu. Asıl partiye yoğunlaşmam 18 yaşında o zamanın SHP si döneminde idi 1992 den sonra da CHP için mücadele etmeye gayret gösterdim.

Türkiye’nin ekonomik şartları işlerimizin yoğunluğunun azalması nedeni ile kendime ve partime daha çok zaman ayıracağımı düşündüğümden artık sahada olmak istediğimden meclis üyeliği aday adaylığı başvurumu yapıyorum.

 

 

Editör: Yılmaz Gökgöz