Saadet Partisi İstanbul il başkanlığı mahalle sakinlerinin sorunlarını yerinde tespit etmek ve çözüm yolları konusunda fikir alışverişinde bulunmak maksadıyla “Her Mahalle bir istanbul” Mahalle buluşmaları tertip etmeye devam ediyor.

 Haftasonunda Beykoz Çiğdem mahallesinde gerçekleştirilen programa Mahalle muhtarı, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, esnaflar ve çok sayıda  sayıda Çiğdem mahalle sakini katıldı.

 Saadet Partisi Çiğdem mahalle başkanı programa yoğun katılım göstermelerinden ötürü katılımcılara teşekkür ederek mahallede yaşanan her sorunun çözümü için gayret içerisinde olacaklarını belirtti.

Programda bir selamlama konuşması gerçekleştiren Saadet Partisi Beykoz ilçe başkanı Muammer konuşmasında “Bir araya geldik, çünkü; Saadet Partisi olarak siz vatandaşlarımıza en öncelikli, en doğru, en isabetli hizmetleri üretmek istiyoruz. Elbette bunu yapabilmek için Saadet Partisi olarak tespitlerimiz ve çözüm yollarımız, hazırlıklarımız mevcut. Ancak, siz vatandaşlarımızı dinlemenin ve karşılıklı iletişim kurmanın başarımızı artıracağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Programda konuşan il başkan yardımcısı Fatih Elbaşı

“Ülkemiz maalesef sürekli irtifa kaybediyor. Yeni gelen her bir gün, önceki günü aratır hale geldi. Dış politika, eğitim, sağlık, tarım, büyükşehirlere göç, sosyal hayat ve ahlakta gerileme gibi hangi konuya bakarsak bakalım bir çöküşle karşı karşıyayız. Ekonomimizin durumunu çok fazla izaha gerek yok her birimiz ekonomik sıkıntıyı günlük hayatımızda, alışverişlerimizde bizzat hissediyoruz. İşte dövizin durumu, gıda fiyatlarının durumu ortada. Halbuki biz bunu hak etmiyoruz! Üç tarafı denizlerle çevrili, dünya üzerinde en stratejik bölge bizim bölgemiz. Değerlendirilemeyen ormanları, yer altı, yer üstü kaynakları, geniş tarım arazileri, işsiz bırakılan genç nüfus, yabancı ülkelere kaptırılan yetişmiş insan gücümüz var.

Üretime dayalı adil bir ekonominin tesis edilmesi için,  adil bölüşüm için, sadece zengin olanın değil herkesin refahının arttığı bir ülke için , liyakatli kişilerin görev alması için, hukukun üstünlüğünü sağlamak, kutuplaşmayı sonlandırmak için Saadet Partisine destek vereceğiz. Üye olacağız, görev alacağız ve tüm sorunları birlikte çözeceğiz.” dedi.

“Her Mahalle Bir İstanbul” Çiğdem Mahalle buluşmasında birçok katılımcı söz alarak sorunlarını dile getirdi. Mahalle teşkilatının ikramı ile program son buldu.