Muhammed Hanefi Dilmaç, 5.5 yıldır yürüttüğü AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı görevinden istifa etti.

Yönetim kurulu toplantısında yaptığı açıklamada, "31 Mart 2024 yılında yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olacağını, niyetimiz Beykoz'a ve Beykoz halkına hizmet etmektir" dedi.

Muhammed Hanefi Dilmaç kimdir?

Beykoz'da marangoz atölyesinde yangın Beykoz'da marangoz atölyesinde yangın

1967 yılında Beykoz Çavuşbaşı’nda doğdu. İlköğretimi Çavuşbaşı Merkez İlkokulu’nda, ortaöğretimini Zeytinbumu imam Hatip Lisesi’nde ve liseyi Ümraniye Nevzat Ayaz Lisesinde tamamlamıştır. M. Hanefi Dilmaç Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı.

1991 yılında Türkiye Diyanet Vakfı’na bağlı Djyantaş A.Ş. de Kalite Kontrol Sorumlusu olarak görev yaptı. 1992­ılları arasında Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Merkezi’nin çeşitli bölümlerinde yöneticilik evinde bulundu. Dilmaç, Çavuşbaşı Spor Kulübü ile çeşitli derneklerde kuruculuk ve yöneticilik yaptığı gibi, sivil toplum örgütlerinde aktif rol aldı.

Siyasi hayatı 1993 yılında başlayıp, 2001 yılında AK Parti Kurucu Belde Başkanlığı yaparak devam etmiş olup, 28 Mart 2004 Yerel Seçimlerinde AK Parti Çavuşbaşı Belediye Başkanı seçilmiştir. 2004-2009 döneminde Çavuşbaşı Belediye Başkanlığı görevini sürdürmüştür.

Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Meclis Üyeliği’ne seçilen ve Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapan M. Hanefi Dilmaç, Mart 2014 Yerel Seçimlerinde tekrar Meclis Üyeliği’ne seçilmiş ve 2017 yılına kadar Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görevine devam ettikten sonra istifa etmiştir. Dilmaç, 2018 yılında yapılan olağan kongrede AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığına seçilmişti.