Çayır Fırın: "Siz üzülmeyin, pidelerinizi ayağınıza getireceğiz"

Çayır Fırın: "Siz üzülmeyin, pidelerinizi ayağınıza getireceğiz"

Yeni tip Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl Ramazan ayında vatandaşların toplu katılım gösterdiği iftar, sahur gibi kalabalık grupları bir araya getiren her türlü etkinliğe ve iftar çadırlarına müsaade edilmeyecek. Müsaade edilmeyecek kalabalıklardan birisi de sıcak pide kuyruğu oldu.

Genelgeye göre, "Ramazan süresince iftar saati ve hemen öncesinde oluşabilecek pide kuyruklarının oluşturacağı yoğunluk Covid-19 salgın riskini artıracağından fırınlardaki pide ve ekmek üretimi ile özel siparişler iftardan 2 saat önce sonlandırılacak” ifadesi yer alıyor. Ancak bu ifade pide satışını kapsamıyor. Buradan çıkarılan net sonucun 2 saat öncesinden üretimin durdurulacağı ancak satışın herhangi bir yasak ya da önlem olmadıkça iftar saatine kadar süreceği anlaşılıyor.

Ortaçeşme’de bulunan Çayır Fırın sahibi Hamza Koçal, "vatandaşlarımızın sağlığı bizler için her şeyden önce önemli. Ramazan Ayı'nda vatandaşlarımızın sofralarından eksik etmediği Ramazan Pidesi yayınlanan genelge ile iftara 2 saat kala pide üretimlerimiz fırında son bulacaktır. Haliyle vatandaşlarımız sıcak pide arayışında olacaktır. Bizler bu sorunu sokağa çıkma yasağında yapmış olduğumuz uygulama ile yani sokak sokak araçlarımızı gezdireceğiz. Veya aldığımız siparişler üzerine mahallere göndereceğiz. Siz yeterki sağlıklı olun, üzülmeyin biz pidelerinizi sofranıza kadar getiririz" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 20:43

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nural çavdar
Nural çavdar - 1 yıl Önce

Allahım razı olsun

SIRADAKİ HABER