Beykoz’da Bir Şikâyetin Çözüm Yolculuğu 

Beykoz’da Bir Şikâyetin Çözüm Yolculuğu 


Beykoz Belediyesi ’nin, vatandaşların istek ve şikâyetlerini hızlı şekilde çözmek üzere kurduğu “Çözüm Merkezi” kuruma gelen talep ve başvuruları, vatandaş memnuniyeti esaslı güncel teknoloji ve uygulamalarla sonuca ulaştırıyor. 

Beykoz Belediyesi, ilçe sakinlerinin şikâyet ve başvurularını kurumun giriş katında bulunan “Hızlı Çözüm Masaları”, 444 66 61 No’lu Çağrı Merkezi, Whatsapp Hattı,  e-posta ve sosyal medya hesapları aracılığıyla işleme alıyor ve hemen ardından gelen şikâyetle ilgili çözüm yolculuğu da başlıyor.  

Adım Adım Hızlı Çözüm 

Belediyeye hangi yolla gelirse gelsin kuruma yapılan tüm başvurular hızlı işlem ve çözüm sağlayan güncel bir iş emri programı olan Bridge Programı’na alınıyor. 

Çözüm Merkezi’ne gelen taleplerin tek bir yerden iletimi, denetimi ve yönetimini sağlayan sistemle iş süreçleri daha hızlı işliyor, böylece vatandaşlara yanıt verme noktasında vakit kaybının önüne geçilmiş oluyor. 

Asfaltlamada 48 Saat İşliyor 

Örneğin bir vatandaştan gelen asfaltlama talebi, sistem tarafından anında ilgili birimde görevli personelin ekranına gönderiliyor ve çözüm için geri sayım başlıyor. 

Talebin yapılabirliğiyle ilgili sahada ve kurumda gerekli çalışmaları yürüten personel, sonucu başvuru sahibine iletilmek üzere 48 saat içinde sisteme bildirmek zorunda. 

Bridge sistemine bildirilen sonuçlar Çözüm Merkezi görevlileri tarafından vatandaşlara ulaştırılıyor. 

Beykoz Belediyesi’nin temmuz ayında kurduğu Çözüm Merkezi, bu güne kadar vatandaşlardan gelen 61 bin 246 çağrıya yanıt verdi, 16 bin 959 adedi için başvuru oluşturdu ve 15 bin 487’sini de çözüme kavuşturdu. 

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Eker
Ali Eker - 2 yıl Önce

Dedeoğlu Parkı'nın orda oturuyorum.Çöp Konteynır bizlere çok uzakta kalıyor. Bu yüzden çocuklar çöplerini konteyner yerine sağa sola birakiyorlar.Ek bi Konteynır koyulsbilirse memnun oluruz.

Rafet GÜNEY
Rafet GÜNEY - 2 yıl Önce

Geçen ay en az 10 kere aradım mahallemizde ki bi köpek insanlara saldırıyor DİE sadece telefonla geri dönüş oldu bumu sizin hızlı çözümünüz bari yalan haber yapmayın

Barış kanbur
Barış kanbur - 2 yıl Önce

Nerde çözüm ne çözüyorlar

Yusuf aycibin
Yusuf aycibin - 2 yıl Önce

Cozumleri o kadar hizli ki mahalle kenarinda ormandan geln dikenlerin temizlenmesi icin 5 kere talep acmam gerekti gelmeleride 1 bucuk ay surdu super hizli cozum odakli calisiyorlar masAllah ya hic gelmeselerdi diyorum buna da sukur onceden buda yoktu dimi,)

SIRADAKİ HABER