Beykoz'da Atatürk Fotoğraf Sergisi Yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı'nın düzenlediği "Atatürk'ü anma ve fotoğraf sergisi" Beykoz Meydan'da 10 Ka

Beykoz'da Atatürk Fotoğraf Sergisi Yapıldı
Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı'nın düzenlediği "Atatürk'ü anma ve fotoğraf sergisi" Beykoz Meydan'da 10 Kasım Cumartesi günü yapıldı.

CHP Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu fotoğraf sergisine vatandaşlardan yoğun ilgi olduğu gözlendi.

Düzenlenen fotoğraf sergisine, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Gençlik Kolları Başkanı Ozan Yılmaz, Aday Adayı Gülay Demirel, Coşkun Tosun ve vatandaşlar katıldı.

Gençlik Kolları Başkanı Ozan Yılmaz, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı.Yılmaz: "Atatürk'e sahip çıkmak, ulusal değerlere sahip çıkmaktır"

"Tüm yaşamını vatanı ve yurttaşları için harcayan, tarihin kaydettiği en büyük devrimcilerden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün sonsuzluğa uğurlanışının 80. yıl dönümünde onu sevgi, gurur ve özlemle bir kez daha anıyoruz.

Onun esareti benliğine ve yurttaşlarına yakıştıramayan ruhu, onuru, milletine olan inancı ve ona inanan milyonların mücadelesi ile bugün hepimiz Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında özgürce nefes alıp veriyoruz.

Duyduğumuz minneti kelimeler ile anlatmak zor, hatta imkânsız. Ata’ya minneti ifade etmenin en güzel ve anlamlı yolu bıraktığı mirasa sahip çıkarak, onu daha da ilerilere taşımak için var gücümüzle çalışmak olacaktır.

"Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük" diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi mirasına sahip çıkmak için bugün hepimize düşen ortak görev yine yıllar önce Atatürk'ün de ifade ettiği gibi "Ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet'e sahip çıkmak, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak" olmalıdır.

Aramızdan ayrılışının üzerinden 80. yıl geçen, ancak her geçen gün yüreklerimizde ölümsüzleşen Mustafa Kemal Atatürk’ün ışık ve hayat kaynağı olmaya devam eden düşünceleriyle aydınlattığı yolda yürümeye devam ederek sevgi ve saygıyla anıyor, Cumhuriyete, demokrasiye, laikliğe, çağdaşlığa gönül vermiş bizlerin, Atamızın bıraktığı eşsiz armağanı korumak ve kollamak adına verdiği mücadelenin asla bitmeyeceğini ve bitirilemeyeceğinin sözünü yürekten veriyoruz." ifadelerini kullandı. 
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER