Yeniden Refah Genel Başkanı Prof.Dr. Fatih Erbakan, Beykoz İlçe Başkanlığı’nı ziyareti etti.

Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı görevine atanan Mikail Akyıldız ve yönetimi Genel Başkanları Fatih Erbakan’ı meşaleler ile 

Rüzgarlıbahçe Mahallesi’nde ki ilçe merkezine gelen Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan kendisi için toplanan Beykozlulara hitap ederek, geçtiğimiz aylarda gerçekleşen olağan genel kurullarına olan ilgi ile Beykozluların sadece bir ziyaret için geldiği Beykoz’da gösterdiği ilgi ve alakanın ilerleyen süreçte gerçekleşecek seçimlerde Yeniden Refah Partisi’ni iktidara taşıyacağını belirterek ülke ve dünya gündemine dair Beykozlulara hitap etti.

Genel Başkan Erbakan, ekonomik kriz üzerinden AK Parti iktidarına yüklendi.

Bugün Türkiye’ye baktığımızda borç, faiz, zam, enflasyon, yoksulluk, alım gücünün düşmesi ve paylaşımda adaletsizliğin olduğunu açık bir şekilde görüyoruz. Faize 1 yılda 300 milyar lira ayrılırken tarımsal desteklemelere 25,8 milyar lira ancak ayrılıyor. 300 milyar lira faize verilirken milyonlarca EYT’liye yıllık 26 milyar çok görülüyor. İmtiyazlı holdinglere, Cargill’e vergi muafiyeti çıkarılırken vergi borcunun faizini dahi ödeyemeyen çiftçimize, köylümüze haciz getirilmekte, traktörüne el konulmaktadır.

 “BANKALARA BORÇ 20 YILDA 170 MİSLİ ARTMIŞ”

Kur Korumalı Mevduat hesaplarına sadece mart ve nisan aylarında 16.5 milyar lira ödeme yapılırken, milyarlarca emekliye bayram ikramiyesinin 12.5 milyar lira verildiğini söyleyen Erbakan, “Kur korumasına verilen ödeme bayram ikramiyesi olarak verilse emekliye bayramda 2 bin 500 TL düşüyordu. Bakan yardımcıları bürokratlar 3.5 maaş alırken ‘Emekliye çift dikiş yaptırmam’ deniliyor. Sadece tek bir rakam milletin içinde bulunduğu durumu anlatmaya yeter. Vatandaşın bankalara olan borcu 20 yılda 6 milyar liradan 1 trilyon 37 milyara çıkmış. Yani 170 misli artmış” ifadelerini kullandı.

“ERBAKAN HOCAMIZ DERS ANLATIRKEN ARKA BAHÇEDE TOP OYNAYANLARIN ÜLKEYİ GETİRDİĞİ NOKTA”

“Dövizin yükselmesi aynı zamanda Hazine’nin de patlaması demek çünkü kur korumalı mevduat sistemine ödeme yapmak zorundasın. Dövizin yükselmemesi için aylardan beri arka kapıdan döviz bozduruluyordu artık o da kalmadı” diyen Erbakan, AK Parti iktidarına yönelik de şu ifadeleri kullandı:

“Merkez Bankası’nın döviz rezervi eksi 61 milyar dolara inmiş. Tam bir sıkışmışlık çaresizlik hali içindeler. İşte size borç-faiz-çimento ekonomisinin sonu. İşte Millî Görüş’ten uzaklaşmanın getirdiği son. İşte Erbakan Hocamız ders anlatırken arka bahçede top oynayanların ülkeyi getirdiği nokta.”

Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın ilçe Merkezi girişinde Türkiye genel siyasetini değerlendirdikten sonra ilçe merkezine geçildi.

İlçe merkezinde gerçekleşen ziyarete Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan ve Genel Başkan Yardımcıları, İstanbul İl Başkanı Mustafa Doğan, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun ve Beykoz Muhtarları, Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği Dönem Başkanı Erdal Uzuner ve STK temsilcileri, İHH Beykoz İlçe Temsilcisi Ekrem Tuncer ile İstanbul genelinden ziyaret programına katılan İlçe Başkanları ve Beykoz İlçe Teşkilatı katılım gösterdi.   

İlçe Merkezine geçildiğinde ilk olarak Beykoz İlçe Başkanı Mikail Akyıldız söz alarak, yakın zaman önce tarafına tevdi edilen İlçe Başkanlığı görevi sonrası vakit kaybetmeden Beykoz’da ki çalışmalarına başladıklarını ifade ederek ister genel ister yerel seçimlerde Beykoz İlçe Başkanlığı olarak üzerlerine düşen görevi yapacaklarını ifade ederek Beykoz ile özdeşleşen Çeşm-i Bülbül hediyesini Genel Başkanları Fatih Erbakan’a takdim etti.

İlçe Başkanı Mikail Akyıldız’ın ardından İstanbul İl Başkanı Mustafa Doğan’ın konuşması sonrası Genel Başkan Fatih Erbakan, il il, ilçe ilçe, belde belde dolaşarak halka Yeniden Refahı Partisi’ni anlattıklarını ve büyük bir teveccüh ile karşılaştıklarını belirterek konuşmasını sürdürdü.

Genel Başkan Fatih Erbakan’ın konuşması sonrası ziyaret programı sona ererken Başkan Erbakan, Beykoz Muhtarları ve Beykoz İlçe Teşkilatı ile özel olarak hatıra fotoğrafı çektirdi.