Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerde AK Parti’den yarışacak İstanbul adaylarını Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen programla tanıttı.

Beykoz’da “5 yılda 15 yıllık hizmet” parolasıyla çalışan Başkan Murat Aydın’ın öne çıkan çalışmaları arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sokak hayvanları sorununun çözümünde Türkiye’ye örnek gösterdiği Beykoz Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi bulunuyor.

İstanbul Boğazı’na yepyeni bir çehre kazandıran Beykoz Sahil Düzenlemesi, turistik Karlıtepe Mesire Alanı, dünya kahve zincirlerine rakip “Beykoz Kahvecisi”, 7/24 canlı sosyal tesisler, dünyanın en farklı projelerinden Beykoz Spor Ormanı gibi hizmetleri Beykozlu ve İstanbullu vatandaşların en beğendiği proje ve hizmetlerin içinde yer alıyor.I M G 20240121 W A0004

Başkan Murat Aydın kimdir?

1960 yılında Giresun’un Piraziz ilçesine bağlı Bozat beldesinde doğdu. 1980 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümü’nde “Yerel Yönetimlerde Farklı Yaklaşımlar ve Sosyal Belediyecilik Uygulamaları” konulu teziyle yüksek lisansını tamamladı.

1999, 2004, 2009 ve 2014 yerel seçimlerini kazanarak, üçü AK Parti’den olmak üzere dört kez Zeytinburnu Belediye Başkanlığı görevine seçildi. 2019 yerel seçimlerinde de Beykoz Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı ve Türkiye Fotoğraf Vakfı Başkanı olan Aydın uzun yıllardır fotoğraf sanatıyla ilgilenmektedir. Aydın’ın iki fotoğraf sergisi bulunmaktadır.

İngilizce bilen Aydın, evli ve iki çocuk babasıdır.

Editör: Yılmaz Gökgöz