Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk Beykoz yerel basını ile bir araya geldi.

Bir ay önce Beykoz’a atanan Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, Rüzgarlıbahçe’de bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün toplantı salonunda yerel basını kahvaltıda ağırladı.

Kahvaltı sonrası açılışı İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk kendisini tanıtarak yaptı. Öztürk “2004 mezunuyum. Memleketim Eskişehir. İlk görev yerim 2004 yılında İstanbul Zeytinburnu’ydu. Daha sonra Asayiş Şube’de, Organize Suçlarla Mücadele Şube’de çalıştım. Daha sonra Elazığ’a şarka gittim, Elazığ’da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube, İstihbarat Şube Müdürlükleri yaptım. Daha sonra tekrar nasip oldu tekrar buraya geldim.” şeklinde konuştu.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk’ün ardından Beykoz yerel basını da kendini tanıttı. 

İstanbul’da görev yaptığı dönemde hem görev hem de özel yaşamında birçok kez Beykoz’a geldiğini belirten Hakan Öztürk, ilk geldiğinde ilçeyi genel hatlarıyla bildiğini, göreve geldikten sonra yaptığı araştırmalar ile daha çok bilgi sahibi olduğunu belirtti.

Konuşmasının devamında yeni Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, Beykoz’da suç oranlarının diğer ilçelere göre oldukça düşük olduğunu belirterek, özellikle sahil şeridi başta olmak üzere yoğunluk olan bölgelerde ki ekip sayısını bir hayli arttırdıklarının altını çizdi.

Arazinin engebeli yapısına bağlı olarak ekiplerin bir olaya maksimum 20 dakikada ulaşarak müdahalede bulunduğunu ifade eden Öztürk, yaz aylarında yoğunluk olan bölgelerde görevlendirilen polis ve bekçilerin kış aylarında eski görev yerlerine geri döneceğini belirterek, Beykoz’da polis hizmetleri çıtasını bir üst seviyeye çıkarmak için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

Toplantı Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk ve ilçe yerel basını arasında gerçekleşen karşılıklı sohbet sonrası sona erdi.