Kariyer Merkezi’yle İstihdama Profesyonel Katkı  

Kariyer Merkezi’yle İstihdama Profesyonel Katkı  

Beykoz Belediyesi çatısı altında insan kaynakları alanında çözümler sunan Beykoz Kariyer Merkezi, geniş firma ve insan kaynakları portföyüyle doğru eleman ve doğru işi arayanların ilk başvuru adresi.  

“Burada İş Var!” sloganıyla çalışmalar yapan Beykoz Kariyer Merkezi bugüne kadar 13 bin 500 kişiyi işe yerleştirdi, firmalar aradıkları nitelikli elemana, ilçe sakinleri de hayalini kurdukları işe kavuştu. 

2009 İtibariyle ismi degişirek  Kariyer  Merkezi olan birim, sağlık sektöründen eğitime gıda sektörü , tekstil, vs hergün kendini geliştirerek öncelikli olarak Beykoz da istihdam edilmeyi bekleyen vatandaşlarımız için  1500 firmayla çalışılmaktadır .

Başvurular Çözüm Merkezi’ne 
Beykoz Belediyesi’nin girişindeki Çözüm Merkezi ve kariyer merkezi ofisiyle ilçe sakinlerine istihdam hizmeti veren kariyer merkezi, firmaların ve vatandaşlarımızın  talepleri doğrultusunda karşılık yönlendirme sağlanmaktadır. Her ay kariyer merkezi ne  kayıtlı ortalama 8 bin ila 10 bin kişiyle telefon görüşmesi yapılarak talebi olan  60-70 firmaya talepleri doğrultusunda  eleman yönlendirmesi sağlanmaktadır.
İş arayanların Çözüm Merkezi kariyer merkezi ofisi ya da kariyermerkezi.beykoz.bel.tr  adresinden başvuruda bulunduktan sonra yapmaları gereken tek şey ise randevu saatinde iş görüşmesinin yapılacağı adreste olmak. 

İstihdama Engel Yok! 

Kariyer Merkezi engelli hassasiyetini ele alarak  ilçe sakinlerinin istihdamına yönelik özel bir çalışma yürütüyor. Belirli periyotlar la kurum bünyesinde yapılan “Engelli İşveren Buluşmaları”nda adaylarla firma yetkilileri bir araya geliyor. 

Engelli vatandaşlara iş fırsatları sunan buluşmalarda firmalar mülakatlar yapıyor, pozisyon ve koşullarını sunuyor aynı şekilde vatandaşlarımızda kendi yapabileceği işlerle alakalı yapılan toplantıda firmalara yönlendiriliyor. 
İş arayanlar tercihlerine göre öncelikli olarak Beykoz içi ya da Beykoz dışındaki firmalara yönlendiriliyor. 

İş Garantili Meslek Eğitimleri 

Beykoz Belediyesi  Kariyer Merkezi, eğitimli iş gücünü  oluşturmak üzere  güvenlik kursu ,ev de ev temizliği çağrı merkezi eğitimi  sosyal medya uzmanlığı kursu  ve iş mülakat teknikleri kurslarının eğitimlerini verdikten sonra bu alandaki  firmalarla  irtibata geçerek kursa katılan vatandaşlarımızın  istihdamını sağlamıştır. 

İŞKUR-TYP ve FRİT Programları 

İş kurun toplum yararına projesi ve en son kariyer merkeziyle ortaklaşa yürütülen ve Beykoz da yankı uyandıran firit projesiyle  amaç  Beykoz da yaşayan geçici denetim serbestliği olan , emekli olan ve belirli bir yaşa ulaşmış iş bulamayan vatandaşlarımıza bu projeyle özel olarak hizmet verilmeye devam edilmektedir. Ayrıca frit  projesinde Uygulamalı Eğitim Programı ile Beykoz’umuza yerleşmiş sığınmacılarında  kariyer merkezi sayesinde  bu projeden faydalanabilmektedir. 

Beykoz Belediyesi Kariyer Merkezi 
Beykoz Belediyesi-Ana Hizmet Binası 
Tel: 0 216 538 84 56/ 8463 ve 8464
kariyermerkezi.beykoz.bel.tr 

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER