Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayı Yücel Akdemir, Belediye Başkan Adaylığı için yarıştan çekildi. 

CHP Genel Merkezi'nin Beykoz'un Belediye Başkan Adayını açıklamaması ve adaylık yarışında en kuvvetli isimlerden biri olan Akdemir'in adaylık yarışından çekilmesi Beykoz'da kafalarda soru işareti bıraktı. 

Akdemir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer vererek adaylık yarışından çekildi. "Beykoz Belediye Başkanlığı'na aday adayı olarak doğduğum veve duyduğum yerlere kısmen de olsa vefa borcumu ödemenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu zorlu süreçte yanımda olan ve her türlü desteğini veren aileme, dostlarıma, yol arkadaşlarıma, değerli meslektaşlarıma ve sevgili parti üyesi arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim. 

Belediye Başkan Adaylığı için görevlendirilen arkadaşa başarılar diler, parti kamuoyuna sevgi ve saygılarımı sunarım" 

Akdemir'in adaylık yarışından çekilmesini bazı partililer şöyle değerlendirdi. "Bir adayın CHP ile özdeşemeyeceği gruplar tarafından desteklendiği ve isminin onaylandığı konuşuluyor olması, partinin içerisinden gelen Akdemir gibi insanlar böyle bir şeyi kabul etmez, edemezdi. Akdemir sanırım partiye zarar gelmesin diye konuşmuyor ama biz Atatürk'ün yolundan gideceksek konuşmak zorundayız.Partimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en çok mücadele ettiği tarikat ve cemaatlerin, eğer bu parti de aday belirleyebiliyor ise vay halimize. Umarız böyle bir şey gerçek değildir. Ama ateş olmayan yerden duman çıkmıyor" ifadelerini kullandı. 

I M G 20240122 102254

Editör: Yılmaz Gökgöz