CHP’de milletvekili aday adayı olmak isteyen il ve ilçe başkanlarına istifa için tanınan süre yarın doluyor. İstifalar art arda gelirken, pek çok isim son günü bekliyor. İstanbul'da dokuz ilçe başkanı istifa etti.

CHP’de parti yönetiminin il ve ilçe başkanlarına milletvekilliği adaylığına yönelik istifa için tanıdığı süre yarın doluyor. Bazı il ve ilçe başkanları şimdiden istifasını verdi. Bazıları ise istifa için son günü bekledi.

CHP Genel Merkezi’nin 22 Kasım’da il ve ilçe başkanlıklarına gönderdiği genelgede, milletvekili aday adayı olmak isteyen il ve ilçe başkanlarının istifa dilekçelerini 5-26 Aralık tarihleri arasında parti genel sekreterliğine iletmeleri istenmişti.

İSTANBUL'DA DOKUZ İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, siyasi yasaklı olduğundan aday olamıyor. Dokuz ilçe başkanı adaylık için istifasını verdi. Beylikdüzü’nün de aralarında olduğu ilçeler Büyükçekmece, Küçükçekmece, Esenler, Fatih, Sarıyer, Beşiktaş, Üsküdar, Kartal ve Pendik oldu.

AYDIN DÜZGÜN SON GÜNÜ BEKLİYOR

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün'ün de son günü beklediği biliniyor. Pazartesi günü saat 17.00'a kadar milletvekilliği için son gün olduğu biliniyor. Bu yüzden Düzgün'ün, Pazartesi günü istifasını İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na vermesi bekleniyor.