Beykoz Gündem Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yılmaz Gökgöz’ün yapmış olduğuMahir Taştan'ın adayı Alaattin Köseler” Başlıklı haber sonrası bütün yerel basını toplamış ve Köseler’ın isminin kendisiyle anılmasından rahatsızlığını dile getirmiş, ve şu ifadeleri kullanmıştı. “Parti içerisinde karışıklık yaratılmasına sebebiyet verilmesi için bu gündem oluşturuluyor. “Mahir Taştan, Alaattin Köseler'i aday yapacakmış benim ağzımdan duydunuz mu, hayır.” İfadelerini kullanmıştı.

Beykoz'da anneler günü unutulmadı Beykoz'da anneler günü unutulmadı

Alaattin Köseler'in CHP Beykoz’un aday olmaması için elinden gelen mücadeleyi veren Taştan, Köseler'in aday olmasıyla birlikte de tam olarak destek olmamış, meclis üyesi listesine bile Köseler'in iki isim yazmasına müsaade etmişti. Köseler ile seçim kazanacağına hiçbir zaman inanmadığı partililer tarafından biliniyorken, seçim zaferini de sahiplenmesine partililer tepki koymaya ilk günden başladı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı seçimlerinde de Cemal Canpolat'ı desteklediği bilinen Taştan'ın, İstanbul İl Başkanlığı seçimini kazanan Özgür Çelik'e destek verdik dediği ama aslını da tüm İstanbul'un bildiğini unutuyor.

CHP Genel Başkanlık seçimlerinde ise Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlık seçimini kesin alacağını düşünen Taştan'ın, Özgür Özel'in kazanmasıyla birlikte hemen saf değiştirmesi de herkesin dikkatini çekmiş ve delege dahi olmamış olsa da 3 gün boyunca “değişimci” kadroya kendisinin değişimci olduğunu ispat etmeye çalışması da tepkilere neden olmuştu.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın güven vermediği için görevden alınması beklenirken, alınmadığı takdirde ise delegasyondan imza toplayıp kongre sürecine başlatılması bekleniyor.

Editör: Yılmaz Gökgöz