Çarşı Beykoz Başkanı Aykut Tokalak'ın açılış konuşmasını yaptığı kahvaltıda, Çarşı Beykoz kurucusu ve eski başkanı Tuğrul Torun ile Beşiktaşlı kimliğiyle bilinen Boğaz'ın Yargıçları kurucusu Vural Demir de yer aldı.

Köseler, Beykoz'un imar ve tapu sorunlarına yeni çıkan kanunlardan örnek vererek tepki gösterdi. Maddi gücü olmayan Beykozlu'nun Beykoz'dan gönderilmek istendiğini sıklıkla vurgulayan Köseler, bu durumdan duyduğu rahatsızlığı bazı anlarda sesini yükselterek dile getirdi. Beykozlu Beşiktaşlılara aday olduğunda sunacağı çözümleri kısaca anlatan Köseler, Beykoz 1908'in ve Beşiktaş'ın geleceğine dair yorumlarını da ihmal etmedi. Köseler, Beşiktaş'ın tarihindeki isimlerden örnek vererek, Beşiktaş'ın halkın takımı oluşunun yanı sıra CHP'nin de halkın partisi olduğunu gururla söyledi. Beykoz'u yönetenlerin sporla iç içe olmamasını eleştiren Köseler, tarihi spor kulübü, asırlık çınar Beykoz'un durumuna kulübün eski bir sporcusu ve başkanı olarak, derin duygularıyla üzüldüğünü belirtti.

Beşiktaş'ın genel eski sekreteri ve CHP üyesi Kenan Öner, CHP Beykoz Meclis Üyesi Aday Adayları Elif Çelik, Gökhan Taneri Vural, İhsan Yılmaz, Sami Ünal ve Ege Ercan da Köseler'in konuşma yaptığı kahvaltıda yer alan isimlerdi.

Boğaz'ın Yargıçları'nın isim babalığını yapan ve kurucularından olan Vural Demir ise, tanıtıma ve anılara dair yaptığı konuşmasında, Boğaz'ın Yargıçları'nın 2001'de Köseler'in belediye başkanlığı döneminde kurulduğunu ve Köseler'in Beykoz taraftarına pek çok yardımda bulunduğunu beyan etti. 

Köseler'e yıllardır komşu olup onun eski ekip arkadaşlarından olan Paşabahçeli esnaf Ali Özkan ve CHP Beykoz'un yönetiminde yer alan  yazarımız Gökhan Gürgan da Çarşı Beykoz eski Başkanı Tuğrul Torun ile yan yana oturarak, kahvaltıya katılım gösterenler arasında yer aldı.

I M G 20240107 195425I M G 20240107 195435I M G 20240107 195448

Editör: Yılmaz Gökgöz