Beykoz Sanat ve Eğitim Merkezi (BEYSEM) kursiyerleri tarafından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”ne özel hazırlanan, iğne oyasından nakışa, giyimden kırkyamaya bir birinden güzel geleneksel el sanatları ürünlerinin yer aldığı “Anadolu Motifleri Sergisi” (9-11 Mart) açıldı.

Beykoz Belediyesi çatısı altında kurulan BEYSEM bünyesinde 13 branşta geleneksel el sanatları eğitimi alan bin 308 kadın kursiyerin ustalarıyla tasarladıkları bir birinden özgün ürünler “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” ne özel bir sergiyle görücüye çıktı.

Kavacık Yaşam Merkezi’nde yer alan serginin açılışı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, merkezin yöneticileri ve kursiyerlerle birlikte yapıldı.  

Anadolu’nun zengin kültür mirasından izler taşıyan yakma tablolar, tel kırma nakışlı örtüler, iğne oyalı başörtüleri, sepetler, deri çalışmaları, kıyafetler, gümüş kazaziye takılar, makrome duvar panoları ziyaretçiler tarafından ilgiyle gezildi.

Merkeze bağlı Baruthane Sanat Merkezi resim bölümü kursiyerleri tarafından yapılan ebru panolar, yağlı boya, kuru boya resimler ile minyatür ve kaligrafiler de beğeni topladı. 

Beykozlu kadınların el emeği göz nuru ürünlerini yakından inceleyen Başkan Murat Aydın BEYSEM merkezlerine gelen kursiyerlerin yaptıkları çalışmalarla yaşama güzellik ve geleceğe değer kattığını  belirterek sergide emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkan Aydın açılışa katılan kursiyerlerin nezdinde tüm kadınların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutladı.

Beykozlu kadınların yeteneklerini geliştirdiği ve hobi edindiği BEYSEM kursları yalnızca ilçedeki kadınlarla değil nitelikli eğitim ve kurslarıyla çocuk ve gençlere ilgi de alanları doğrultusunda yeni ufuklar açıyor.

BEYSEM, Kanlıca, Tokatköy, Yenimahalle, Çavuşbaşı ve Baruthane olmak üzere 5 farklı noktada usta öğreticileriyle yaşama değer katmak isteyen ilçe sakinlerini bekliyor.

Editör: TE Bilisim