Beykoz Belediyesi tarafından kurulan ve kısa bir süre önce kapılarını açan “Beykoz 360 Gelişim Merkezi” yapay zekadan oyun geliştirmeye SİHA’dan dijital medyaya ülkenin milli teknoloji hamlesine yön verecek gençler için kuluçka merkezi olacak.

Kavacık Yaşam Merkezi içinde “Keşfet, Geliştir ve Destekle” mottosuyla hazırlanan merkez gençlerin teknolojik proje ve fikirlerinin desteklendiği bir platform olarak hizmet verecek.

Merkez bünyesinde kurulan ve ilk eğitimlerini başarıyla tamamlayan teknoloji takımları “Vizyon Buluşmaları” programıyla sertifikalarını aldı.

Türkiye'nin Milli Teknoloji Hamlesi’ne yeni projeleriyle omuz verecek gençlere sertifikalarını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın verdi.   

Program kapsamında, “Beykoz Vizyon 360 Gelişim Merkezi”ni gezen ve girişimci gençleri çalışmaları dolayısıyla tebrik eden Bakan Fatih Kacır, “Türkiye Yüzyılı” yolunda başlatılan Milli Teknoloji Hamlesi’nde gençlere güvenlerinin tam olduğunu söyledi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ise “Vizyon 360 Gelişim Merkezi”ni ilçedeki gençlerin hayallerini gerçekleştirecekleri teknolojik bir merkez olarak kurduklarını ifade ederek yetenekli gençleri ülkeye kazandırmayı arzu ettiklerini vurguladı.

Törenin sonunda Bakan Kacır ve Başkan Aydın gençlerle “Teknofest” pozu verdi.Beykoz Galeri1188 (3)Beykoz Galeri1188

Editör: Yılmaz Gökgöz