AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları tarafından düzenlenen ve Beykoz’da ilk olan “En Güzel Balkon Benim” yarışmasının kazananları belli oldu. 

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları tarafından çevre bilincini ve sevgisini arttırmak, yaşanılan çevrenin görsel niteliğini desteklemek, halkın kent peyzajına ilgisini teşvik etmek amacıyla düzenlenen ve Beykoz’da ilk olan “En Güzel Balkon Benim” yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

“Çevreyi Kadınlar Güzelleştirir” mottosuyla düzenlenen ödül törenine, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Rabia İlhan, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam, İBB ve Beykoz Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Sadullah Hasanoğlu, Beykoz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nurhan Gökkaya ve Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Çiçek Bahçe Bakım Öğretmeni Nisa Topçu ile teşkilat mensupları katıldı.

"SENEYE DAHA ÇOK BALKON SÜSLENECEK"

Açılış konuşmasını yapan Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, “Hem bir anneyim, hem çalışıyorum hem de siyasetçiyim ama her gün çiçeklerimle bizzat ilgileniyorum. Mutlaka onları kendim suluyorum. Bana inanılmaz bir terapi oluyor. Dedim ki çevreyi de zaten kadınlar güzelleştirir biz de Beykoz’da bunu başlatalım. Yarışmamızı gören hanımlarımız da inşallah bir dahaki seneye daha çok balkonlarını süsleyecektir. Böylece çevremizi hem güzelleştiririz hem de yaşadığımız ortamda da ruhumuzu dinlendirmiş oluruz.” dedi.

EN GÜZEL 10 BALKON BELİRLENDİ

İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Meclis Üyesi Sadullah Hasanoğlu, Park ve Bahçeler Müdürü Nurhan Gökkaya ve Çiçek Bahçe Bakım Öğretmeni Nisa Topçu’dan oluşan jüri heyeti, 40 başvuru arasından Beykoz’un en güzel 10 balkonunu belirledi.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Yarışmada büyük bir özenle hazırlanmış birbirinden güzel, renkli balkonlar ve teraslar yarıştı.

İstanbul İl Başkanı Rabia İlhan’ın konuşmasının ardından “En Güzel Balkon Benim” yarışmasında dereceye girenler sırasıyla, Aylin Karagöz, Tülay Uzuner, Aysel Çetinkaya, Tülay Kaya, Kadriye Eraslan, Emine Taşçı, Ayşe Aksoy, Nurten Aslan, İlknur Emanet ve Mücella Kurt oldu. 

Yarışmaya katılan ve dereceye giren balkonların sahiplerine çeşitli hediyeler takdim edildi. Düzenlenen program hatıra fotoğrafı ile son buldu.

kaynak: beykoz güncel