Rahmet ve bereketiyle toplumu kuşatan Ramazan Ayı Beykoz’da her yıl olduğu gibi on bir ayın sultanına yaraşır güzellikte sosyal dayanışma çalışmalarıyla birlik ve beraberlik içinde yaşanacak.   

Beykoz Belediyesi Ramazan Ayı’nın ilçede manevi iklimine uygun idrak edilmesi için ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ikramından, 45 mahallede pide dağıtımına, taksici ve dolmuş duraklarına iftarlık ikramından sosyal dayanışma çalışmalarına bir dizi hazırlık yaptı.

Tüm Beykoz’a Pide İkramı

Beykoz Belediyesi ilçe genelindeki sosyal dayanışma çalışmaları kapsamında Ramazan Ayı’nın vazgeçilmez lezzeti pide ikramıyla hem sofralarda hem de gönüllerde yer bulacak. 

Ramazan Ayı'nın sevincini sofralara taşıyacak pideler Ramazan ayının sonuna kadar tüm mahallelere ulaşacak. 

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da pide dağıtımına iştirak ederek ilçe sakinlerine hayırlı ve huzurlu bir Ramazan Ayı dileyecek.

Taksicilere İftar Yemeği 

Beykozluların ulaşımı için fedakârca görev yapan taksicilerle, dolmuş esnafına ise iftar yemeği ikramı yapılacak.   

Sosyal yardım işleri ekipleri her akşam ilçedeki taksi ve dolmuş duraklarını ziyaret ederek sıcak yemek dağıtacak, esnafla hasbihal ederek hayırlı iftarlar dileyecek.

Taksi ve dolmuş duraklarında Ramazan sevinci yaşatan iftar yemeği ikramı ay boyunca sürecek.

Evlere Sıcak Yemek

Sosyal yardım hizmetleri kapsamında ilçedeki engelli, yaşlı ve kimsesizlere verilen evde sıcak yemek hizmeti Ramazan Ayı’nda da sürecek.

Beykoz Belediyesi ekipleri her gün 3 çeşit sıcak yemeği kapı kapı ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak ve güzel bir ay dileyecek. 

Teravih Sonrası Lokma İkramı 

Ramazan’a özel kılınan teravih namazı için camilerde buluşacak vatandaşlara ise namaz çıkışı lokma ve çay ikramı yapılacak.