Beykoz’un renklerini oluşturan yöre ve köy derneklerinin özel belgesellerle tanıtıldığı, “Beykoz Yöre Buluşmaları”nda kemençenin ana vatanı, mavi ve yeşilin diyarı Giresun’un köylerinden bir birinden güzel doğa ve kardeşlik manzaraları sergileniyor.  

Beykoz Belediyesi’nin ilçenin birlik ve beraberliğine katkıda bulunmak üzere düzenlediği yöre buluşmalarının 7. gecesinde, Giresun’un Doğankent İlçesi ve Doymuş Köyü ile Tirebolu’nun Belen, Harkköyü ve Karaahmetli Köyleri ağırlandı.

Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen buluşmaya Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta, meclis üyeleri, ilçede temsilcisi bulunan köy dernek başkanları ve Giresunlu vatandaşlar katıldı.

Anadolu’nun zengin kültür mirası ve değerlerinin konuşulduğu, “Yöre Buluşmaları’”nda hemşehrileriyle bir araya gelen Başkan Murat Aydın, dernek temsilcileriyle hasbihal etti, köylere özel belgesel çekimleri hakkında görüş ve önerilerini aldı.

Hemşehrilerin kaynaştığı kokteylde ise anılar yâd edildi.

Ata Topraklarına Seyahat

Ardından, “Beykoz’un Renkleri Belgesel” inden Doğankent ve Doymuş Köyü ile Tirebolu’nun Belen, Harkköyü ve Karaahmetli Köyleri’den özetler gösterildi.

Geceye katılanların doğa manzaraları eşliğinde ata topraklarına yolculuk yaptığı belgeseller beğeniyle izlendi.

Beykoz Yöre Buluşmaları’yla ülkenin birlik, beraberliği katkıda bulunmayı amaçladıklarını vurgulayan Belediye Başkanı Murat Aydın, yeni nesillerin geçmişleriyle kurduğu bağ sayesinde geleceğe dair motivasyonun artacağını ifade etti.

Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta ise hazırlanan belgesellerle daha önceden köylerine hiç gitmeyen hemşehrilerin ata topraklarını görme fırsat bulduğunu belirterek Başkan Murat Aydın ve emeği geçenlere teşekkür etti. 

Giresun’a ayrılan gecelerde ilçede temsilcisi si bulunan 36 ilçe ve köy ağırlanacak. Tanıtımı yapılan köylere ait belgeseller kurumun youtube.com/BeykozBelTr adresi ile Başkan Murat Aydın’ın  youtube.com/murataydin34 hesabından izlenebiliyor.