Beykoz’da Anadolu’nun doğa ve kültür mirasını özel belgesellerle geleceğe aktaran, kardeşlik ve birlikteliğe sahne olan “Beykoz Yöre Buluşmaları”nda Giresun’un Alucra ve Tirebolu ilçelerinden köyler tanıtıldı. 

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen yöre buluşmalarının 10.  gecesinde, Giresun’un Alucra İlçesi, Dereçiftlik Köyü ve Kabaktepe Köyü ile Tirebolu’nun Yukarıboğalı Altıparmak Mahallesi ve Yukarıboğalı Köyleri ağırlandı.   

Kavacık Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen geceye, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta, Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba, meclis üyeleri, köy dernek başkanları ve Giresunlu vatandaşlar katıldı.  

Memleket Hasreti Diniyor

Geceye katılanların memleket hasreti giderdiği buluşma hemşehrilerin kaynaştığı, dostluk ve anıların yâd edildiği kokteylle başladı.

Kokteylde hemşehrileriyle bir araya gelen Başkan Murat Aydın misafirleriyle ata topraklarına dair sohbet etti.

Beykozlu Giresunluların sohbetine yöreye özgü davul zurna ve horonun coşkusu da eşlik etti.   

Ardından, “Beykoz’un Renkleri Belgesel” inden Alucra İlçesi, Dereçiftlik Köyü ve Kabaktepe Köyü ile Tirebolu’nun Yukarıboğalı Altıparmak Mahallesi ve Yukarıboğalı Köyleri’nden özet bölümler gösterildi.   

Başkan Murat Aydın: “Ülkenin Geleceğine Not Düşüyoruz”  

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın gecede yaptığı konuşmada yöre buluşmalarında sergilenen birlik ve beraberlik tablosunun sadece Giresunluların değil, tüm ülkenin bir arada olduğunu gösterdiğini ve çekilen belgesellerle geleceğe not düşüldüğünü belirterek programlara iştirak eden tüm yöre ve köy derneklerine teşekkür etti.  

Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta ise yöre buluşmalarıyla hemşehrilerin bir araya gelme ve kaynaşma fırsatı bulduğunu belirterek Başkan Murat Aydın ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Beykoz’un Renkleri Belgeseli kurumun youtube.com/BeykozBelTr  adresi ile Başkan Murat Aydın’ın youtube.com/murataydin34 hesabından izlenebiliyor.