Beykoz genelinde bir dizi etkinlikle kutlanacak olan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çelenk koyma töreniyle başladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Beykoz Belediye Başkanlığı önündeki Atatürk anıtında düzenlenen çelenk töreniyle başladı.Törene Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Ayhan Gedik, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, siyasi parti ve STK temsilcilerinin yanı sıra muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.

Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen tören Belediye Başkanı Murat Aydın ve Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli ile Tuğamiral Ayhan Gedik’in çelenk koymasıyla başladı. Daha sonra tören bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile devam etti.

İstiklal Marşı’nın ardından Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıldönümü münasebetiyle yayınladığı tebrik mesajı okundu.

Erdoğan, Büyük Zafer’in 99. yıldönümüne ulaşmanın bahtiyarlığı içerisinde olduklarının altını çizerek, “Bu vesileyle İstiklal Harbi’nin Başkomutanı, Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Büyük Millet Meclisinin kıymetli mensuplarını ve ordumuzun kahraman askerlerini rahmetle yad ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında, 26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan Büyük Taarruz’un, 4 gün süren göğüs göğse çarpışmaların ardından Dumlupınar’da kesin bir zaferle sonuçlanmıştır.” ifadelerini kullandı.

Okunan mesajın ardından siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları da Atatürk büstüne çelenklerini bırakarak günün anısına fotoğraf çekildi.