Muhtar adaylığı süresince Gümüşsuyu Mahallesi'nde dikkatleri üzerine çeken Zekiye Kambur, ilk günden bugüne yaptıkları sokak sokak konuşulmaya devam ediyor.

Zekiye Kambur, Gümüşsuyu Mahallesi sakinlerine dün akşam Lezzet Unlu Mamülleri Fırını'nda bin 500 adet Ramazan pidesi dağıttı. Pide almaya gelen vatandaşlara ikişer adet pide ikram eden Zekiye Kambur, “Başı rahmet, ortası mağrifet, sonu cehhennemden kurtuluş olan oruç ayı Ramazam-ı Şerifiniz de mahallemizin sakinlerine Ramazan pidesi dağıtalım istedik. Her sofrada bulunalım istedik, bu yüzden çam, sakızı çoban armağanı derler ya hani biz de pide ikram ederek, her sofrada bulunduk farz ettik. Allah tutulan oruçları kabul eylesin. Afiyet bal şeker olsun. Allah, her sofraya Halil İbrahim bereketi versin.” şeklinde konuştu.

Kambur, teravih namazı sonrası Çifte Havuzlar Camii'nde 2 bin kişilik lokma dağıtımı gerçekleştirdi.

“ANALARA SESLENİYORUM!”

Muhtar Adayı Zekiye Kambur: “Çok değerli kardeşlerim, ablalarım, Gümüşsuyu mahallesinde başlatmış olduğumuz kadın hareketinde sizlerden destek bekliyorum. Her birinizin sorununu biliyorum çünkü ben de bir anneyim. Sizlerden bu süreçte bana destek vermenizi bekliyor, eşinizi ve evlatlarınızı ikna etmenizi bekliyorum.”

“MAHALLEMİZİN ERKEKLERİNE SESLENİYORUM”

Kambur: “Tabi mahallemizin erkeklerine de seslenmek istiyorum. Her birinizi bir kadın doğurdu. Annelerinizin her işi ne kadar titizlikle yaptığını, nasıl mücadele ettiğini biliyorsunuzdur. Hiç yıldığını, yorulduğunu gördünüz , şahit oldunuz mu? İşte ben de bir anayım. Ne yorulurum, ne mücadeleden vazgeçerim. Sizlere söz veriyorum; ne yorulduğuma şahit olacaksınız, ne de mücadeleden vazgeçtiğime... Çünkü ANALAR SÖZÜNÜ TUTAR”

Beykoz'da oylar yeniden sayılmayacak! Beykoz'da oylar yeniden sayılmayacak!

Gümüşsuyu Mahallesi sakinleri, Zekiye Kambur için şu ifadeleri kullandı. “Zekiye abla bir slogan kullanmış “Analar sözünü tutar” diye. Zekiye abla, muhtar adayı olduğu günden bugüne kullandığı bir cümle var. Biz yola çıktığımız zaman bu işin en iyisini yapacağız. Herkes bilmeli ki kadınlar başladığı işi yarım yamalak yapmaz. Başladığı işi bitirir. Biz de Zekiye ablanın bu söylemlerinden dolayı peşinden gidiyoruz. Bugüne kadar gösterdiği performansı takdire şayan. Açıkcası böyle bir performans da beklemiyorduk bizleri de çok şaşırttı. Sonuna kadar yanındayız. Beykoz, Beykoz olalı belki de böyle çalışkan muhtar adayı görmemiştir. Muhtar olsa Mahallesi için neler yapacak kim bilir. İnşallah Gümüşsuyu Mahallesi'nde de muhtar yapacağız” şeklinde konuştular.

I M G 20240322 W A0048I M G 20240322 W A0046I M G 20240322 W A0045

Editör: Yılmaz Gökgöz