Bir bebeğin doğumu yaklaşırken heyecanlanan sadece anne babaları değil aynı zamanda büyükanne, büyükbaba, teyzeler, amcalar, halalar da ailenin yeni üyesini karşılamak için sabırsızlıkla beklemektedir.

Baby shower, sevdiklerinizin hamileliğinde sevinçlerini ifade etmek için bir araya geldikleri gelenekselleşen bir organizasyondur. Baby shower organizasyonunda temel amaç, yeni bir bebeğin yaklaşan doğumunu kutlamak ve arkadaşların, ailelerin yeni ebeveynlerin ihtiyaç duydukları her şeyi almalarına yardımcı olmaktır.

Türkiye’nin en büyük parti malzemeleri online satış sitesi Parti Adresi olarak bebeğiniz için hazırlayacağınız baby shower partisi için gerekli olan parti süsleri ve malzemelerini birçok temada ve çeşitlilikte sizlere sunuyoruz. 

Sizlere en güzel duyguları yaşatan minik bebeğinize hoşgeldin demek, güzel anılarla hatırlayacağınız bir baby shower partisi düzenlemek isterseniz https://www.partiadresi.com/ adresimizden ürünlerimizi inceleyebilir ve güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. 

Baby Shower Ne Zaman Yapılır?

Baby shower organizasyonu yapmak için belirlenen kesin ve net bir tarih yoktur fakat organizasyonların çoğu bebek doğmadan yaklaşık 4 ila 6 hafta önce yapılır. Bu sayede misafirler, hediye ve süslemeleri seçerken bebeğin cinsiyetini göz önünde bulundurarak seçimlerini yapabilirler.

Baby Shower Nasıl Yapılır?

Baby shower, genellikle parti, organizasyon veya etkinlik şeklinde yapılmaktadır. Peki bir baby shower partisi yapılırken izlenilecek adımlar nelerdir? Gelin hep birlikte bakalım.

● 1. Partinizin tarihini belirleyin

● 2. Partinizin yapılacağı mekanı ayarlayın

● 3.Davetiyelerinizi oluşturun

● 4. Parti düzenleyecek olan bir organizasyon firması ile anlaşın

● 5. Partinin konseptini belirleyin

● 6. Partiniz için ne kadar bütçe ayırdığınızı belirleyin

● 7. Partide verebileceğiniz hediyelere karar verin

● 8. Partinin olmazsa olmazı pasta için seçim yapın

● 9.  Masanızı hazırlayın

● 10. Bir  fotoğrafçı ayarlayın

● 11. Partideki oyunlarını kararlaştırın

 Baby shower partisi için öncelikle yapılması gereken tarihi ve yeri belirlemektir. 

Baby shower partileri planlaması,  anne adayının kendisinin yapabileceği gibi arkadaş ve akraba desteği ile de planlanabilir. Fakat anne adayları bir organizasyon firması ile anlaşarak baby shower partilerini düzenlemeyi daha çok tercih etmektedir. Organizasyon firmaları, belirli bir konsept çerçevesinde süslemeler, balonlar, ikram ve hediyelikleri konsepte dahil ederek baby shower partilerini düzenlemektedir.

Baby shower etkinlikleri evde veya herhangi bir mekanda düzenlenebilir. Bahar ve yaz dönemlerinde havaların daha güzel  olmasından dış mekanlar daha çok tercih edilmektedir. 

Baby shower partileri her ne kadar kadın kadına düzenlenen bir organizasyon olsa da bazen erkeklerinde katıldığı da görülmekte. Bu durum tamamen anne adayının isteğine bağlıdır. 

Bu partide misafirlerinden hediye alındığı gibi ebeveynlerde misafirlerine hediye dağıtmaktadır. Bu hediyeler genellikle magnetler, kurabiyeler, şekerler, süslü aynalardır. Bunun yanı sıra partilerde fotoğraf çekimi, pasta kesimi ve oyunlar gibi çeşitli aktivitelerde yapılmaktadır.

Baby Shower Parti Fikirleri 

Son yıllarda popülerliği gitgide artan baby shower partileri, çeşitli temaları ve eğlenceli oyunları ile ebeveynlerin heyecanlarına ortak oluyor.

Baby Shower Temaları

Baby shower partilerinin klasikleşen mavi ve pembe renklerinin yerini artık farklı tema önerileri almakta. Bunlar arasında denizci teması, sualtı teması, balerin teması, kış teması, güneş teması, tropikal orman teması, dünya haritası teması, seyahat teması, pijama parti teması en popüler olanlarıdır.

Baby Shower Oyunları

Baby shower partilerinde gelen misafirlere eğlenceli vakitler geçirmek isteyen ebeveynler birbirinden farklı ve eğlenceli oyunları organizasyon planına dahil etmekte.

Biberondan süt içme oyunu, annenin göbek çevresini tahmin etme oyunu, en hızlı bebek değiştirme oyunu, anneyi kim en iyi tanıyor, bebek maması oyunu gibi daha birçok eğlenceli oyunlar ile baby shower partileri sıradanlığın dışına çıkıyor.

Baby Shower Partisi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ailenizin yeni üyesinin gelişini kutlayacak olan bu organizasyonunuzu yapmadan önce önerebileceğimiz bazı adımlar;

● Parti tarihini önceden netleştirin

● Partinin nerede yapılacağına karar verin

● Davetli listesini hazırlayın

● Parti için bütçenizi belirleyin

● Parti ihtiyaç listenizi belirleyin

● Parti temasını önceden belirleyin

Baby Shower Partisinde Olmazsa Olmaz Parti Malzemeleri

Bir baby shower partisinde kullanabileceğiniz, temayı en iyi şekilde yansıtacak olan parti malzemeleri; parti süsleri, karton bardak ve tabaklar, flamalar, şekerler, tüllü bileklikler, balonlar, rozetler, peçeteler, kağıt zincirler, dantel kuşaklar, baby temalı masa süsleridir.

Mükemmel bir baby shower partisine ev sahipliği yapmak istiyorsanız alışveriş yapmak için en iyi adres Parti Adresi sizleri bekliyor! Parti malzemelerinden dekora, temaya kadar küçük bebeğinizi şık bir şekilde ağırlamak için onlarca harika yolumuz var. 

Mükemmel uyumlu tema ve parti malzemelerimizle organizasyonlarınızın hayalinizdeki gibi olmasını sağlıyoruz. Tek yapmanız gereken https://www.partiadresi.com/ adresimizden ürünlerimizi incelemek ve avantajlı fiyatlardan yararlanmak! 

Mükemmel Bir Baby Shower Partisi için Hazırlık Rehberi

Yeni bir yaşamın başlangıcının kutlaması olan baby shower partilerinin kusursuz olması ve harika geçmesi için nasıl bir parti hazırlıkları yapılmalıdır gelin hep birlikte öğrenelim.

● Yapacağınız baby shower partisi planlaması kararı öncelikle anne adayının istekleri göz önünde bulundurarak yapılması gerekmektedir.

● Partiye kimin ev sahipliği yapması gerektiğini belirleyin. 

● Partinin yapılacağı tarih ve saati belirleyin

● Parti için ne kadar bütçe ayırabileceğinizi hesaplayın

● Parti konseptini ve mekanını belirleyin

● Davetiyelerinizi hazırlayın

Baby Shower Partileri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1) Baby Shower Neden Yapılır?

Baby shower, bebek doğmadan önce anne adayına maddi ve manevi destek adına yapılan bir organizasyondur. Baby shower partilerinde amaç, hem ailenin yeni üyesinin gelişini kutlamak hem de anne adayının doğumdan önceki eksiklerini tamamlamaktır.

2) Baby Shower Partisine Çocuklar ve Erkekler Çağrılır mı ?

Baby shower partileri genellikle kadın kadına gerçekleştirilen bir organizasyon olsa da anne adayının tercihine bağlı olarak partiye erkekler ve çocuklarda davet edilebilmektedir.

3) Baby Shower Partisini Kimler Düzenleyebilir?

Baby shower partilerini kimin düzenleyeceği konusunda net bir ifade yoktur. Partiyi anne adayının kendisi düzenleyebileceği gibi annenin en yakın kız arkadaşı, kız kardeşi veya bir organizasyon firması da düzenleyebilir.

4) Baby Shower Partisinde Ne Giymeli?

Bir baby shower partisine katılacak iseniz tabiki muhteşem görünmek isteyecekseniz. Ancak bir misafir olarak anne adayını gölgede bırakmamaya özen göstermelisiniz.

Baby shower partisine giderken seçeceğiniz kıyafetler mevsime, partinin yapılacağı mekana ve temaya göre değişiklik gösterebilir.

Eğer parti bir yaz mevsiminde ve açık alanda yapılacak ise hafif yazlık elbise, rahat babet tarzı ayakkabılar ve aksesuarlar kullanarak konseptinizi oluşturabilirsiniz.

Parti evde olacak ise rahat kesim bir tulum, bluz veya gündelik bir parti elbisesi tercih edebilirsiniz.

Eğer partİi kış mevsiminde olacak ise bir pantolon, şık bir gömlek ve havalı çizmelerle kombinleyeceğiniz bir giyim tarzını tercih edebilirsiniz.

5) Baby Shower Partisinde Ne Hediye Edilir?

Baby shower partilerine giderken alınacak hediyeler anne ve bebeğin ihtiyaçları neler ise bunları belirleyip ona göre hediye almak daha sağlıklı olacaktır.

Baby shower partisinde hediye fikirleri olarak;

● bebek kıyafetleri

● bebek banyo malzemeleri

● mama sandalyesi

● bebek mobilyası

● bebek battaniyesi, yastık

● şampuan ve bakım ürünlerinden oluşan hediye sepeti

● bebek arabası

● bebek telsizi 

örnek fikir olarak verilebilir.

6) Baby Shower Partisi Yapmak için Mekan Önemli mi?

Bir baby shower partisi evde olabileceği gibi bir mekanda da olabilir. Önemli olan partide anne adayının ve misafirlerin eğlenceli vakitler geçirebilmesidir. Bu yüzden evde veya mekanda neresi olursa olsun organizasyon yapılabilr.