Aydın Düzgün’e vekillik yolu göründü!

CHP’de milletvekili aday adayı olmak isteyen il ve ilçe başkanlarının istifalarının öne çekilmesine ilişkin çalışma yürütülüyor.

CHP kulislerinden edinilen bilgiye göre aday adayı olmayı düşünen il ve ilçe başkanlarının seçime en geç bir yıl kala yani Haziran’da görevlerinden ayrılmalarına ilişkin genelge hazırlanılması planlanıyor. Böylece milletvekili aday adayı olmayı düşünen il ve ilçe yöneticilerinin görevlerinden istifaları öne çekilmiş olacak ve yerlerine atama yapılacak. Seçim takvimi başladığında istifa edenlerin başvurularının ise değerlendirilmeyeceği ifade ediliyor. Böylece olası bir baskın ya da erken seçime de daha hazırlıklı olunacağı ifade ediliyor. CHP’li kaynaklar, “Örgütlerde yenilenme sağlanacak. Seçimlere girerken parti örgütlerinin derli toplu girmesi, teşkilatlardaki boşalmanın bir an önce gerçekleşerek taze kanlarla yola devam edilmesi sağlanacak. Bir yenileme gerçekleştirilecek, kongre isteyen teşkilatın da gönlü alınacak” yorumlarını yapıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün de milletvekili adayı olma düşüncesi olduğundan dolayı istifa edebileceği konuşuluyor. Beykoz’da yapmış olduğu çalışmalar ile İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun gözde ilçe başkanı haline gelen Aydın Düzgün, Kaftancıoğlu’nun meclise gitmesi durumunda Aydın Düzgün’ü de beraberinde meclise taşımayı planladığı konuşulmakta. 

Düzgün, Beykoz’da her ortamda meclise gitmek istediğini, Beykoz’dan bir millletvekili çıkacaksa ben olmalıyım dediği de yakın çevresi tarafından bilinmekte.