CHP, Haziran 2023'teki genel seçim öncesi teşkilatına yönelik genelge yayınladı.

Genelgede, gelecek seçimde milletvekili aday adayı olmak isteyenlerin 5-26 Aralık tarihlerinde istifa etmesi talep edildi.

Genel sekreter Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın imzasını taşıyan genelgede istifaların parti merkezine gönderilmesi talep edildi.

CHP Genel Merkezi Yönetim Kurulu toplantısında alınan karar gereğince 2023 yılı içerisinde yapılacak olan seçimlerde milletvekili olmak isteyen adayların durumları ele alındı. Parti yönetiminde yapılan görüşmeler sonrasında; adaylığı düşünen İl ve İlçe yöneticileri için istifa tarihi belirlendi. Karar gereğince Milletvekili olmak isteyen aday adayların istifalarını 05-26 Aralık 2022 tarihleri arasında Genel sekreterliğe göndermesi gerekiyor.

AYDIN DÜZGÜN VEKİL OLMAK İSTİYOR!

2023 yılında yapılacak olan seçimlerde milletvekili olmak istediği bilinen Düzgün'ün de belirlenen takvim içerisinde istifa etmesi bekleniyor.

ADAY ADAYLIĞI İÇİN İSTİFA ETMELERİ GEREKEN YÖNETİCİLER

CHP Genel merkezi tarafından belirlenen takvim içerisinde aday adaylığı için istifa etmeleri gereken parti yöneticileri ise şöyle açıklandı; İl Başkanları, İl yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Belde Başkanları ve Belde Yönetim Kurulu üyeleri.

OĞUZ KAĞAN SALICI’DAN HABERSİZ ATAMA VE SEÇİM YAPILMAYACAK!

Milletvekili aday adayı olmak isteyen parti yöneticilerin istifalarının yerine ise Parti Örgütü atama, seçim yada boşlukların doldurulması için herhangi bir girişimde bulunulamayacak. CHP Yönetim Kurulu aday adaylarından boşalacak yerler için ise şu talimatı verdi; “İstifa edenlerine yerine Parti Örgütü, Örgüt Yönetimlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın bilgisi olmadan herhangi bir seçim yada atama yapılmaması, boşlukların doldurulmaması hususunda gereğini bilgilerinize rica ederiz..”