Beykoz İlçesi Anadolukavağı Muhtarı Sevim Lüleburgaz’ı yerinden ediyorlar.

İlçenin sakin ve turistik mahallesinde ikinci dönem muhtarlık görevini sürdüren Serdar Lüleburgaz, Kovid-19 nedeniyle kaldırıldığı Beykoz Devlet Hastanesi'nde 6 Nisan 2021'de vefat etmiş ve yerine eşi Sevim Lüleburgaz (56) vefatının ardından 6 Haziran 2021'de yapılan seçimlerde Anadolukavağı muhtarı olarak seçilmişti.

Anadolukavağı Muhtarlığı’nın uzun zamandır Vakıflardan kiraladığı yerden çıkartılıyor. Muhtarlığın olduğu binayı Anadolukavağı Cami İnamı lojmanı olarak kullanacakları ve muhtar Lüleburgaz’a kısa süre içerisinde muhtarlık binasını boşalt bilgisi verildiği öğrenildi.

Anadolukavağı Mahalle sakinleri ise durumu şu şekilde değerlendirdi. “Anadolukavağı Mahallemizin seçilmiş bir muhtarı var ve uzun yıllardır muhtarlarımız burayı kullanmaktaydı. Mahalle sakinleri olarak vakıflardan esnaflar olarak bu alanı kiraladık ve muhtarlık binası olması için çalışma yaptık. Uzun zamandır muhtarlık binası olarak kullanılan burayı şimdi lojmana çevirmek mantıklı değil. Kavak’ta başka bir yerde de kıymetli cami imamız konaklayabilirdi. Bu yanlışta kimin payı varsa derhal bu yanlıştan yakın zamanda dönmelidir” dediler.