İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'nın Perşembe günü, Beykoz Belediyesi etkinlik alanında düzenleyemeyi planladığı iftar programına Beykoz Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından engel kondu.

Beykoz Belediyesi Zabıta ekipleri, etkinlik alanına barikatlar yerleştirdi. İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, bu iftar programını gerçekleştirmek için gerekli tüm mecralara müracaatta bulunduklarını yapmış oldukları açıklamada dile getirdiler.

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, yazılı basın açıklaması yaptı.

Taşdemir, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

" Değerli basın mensubu arkadaşlar, Çok önceden planlanmış olan 28 Nisan Perşembe günü Barbaros Hayrettin Paşa Meslek Lisesi karşısındaki park alanında yapacağımız Halk İftarı programımızı 14 Nisan 2022 tarihinde Beykoz Kaymakamlığı,Beykoz Belediyesi ve Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildirmiş olmamıza rağmen bugün(26 Nisan ) iftar yapacağımız alanın Beykoz Belediyesince demir bariyerlerle kapatıldığını gördük. Belediye yönetimi ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, ilgili birim” yazının daha yeni geldiğini birkaç gün içerisinde cevap verileceğini ancak o alanın bu tür organizasyonlar için çok uygun olmadığını,olumsuz cevap verilebileceğini” şifahen tarafımıza bildirdi.Ancak elimize bir resmi yazı hala ulaşmadı. İftar programı yapacağımız alanın halka açık bir park olduğunu,trafiği engelleyecek bir konumu olmadığını ve resmi bir tören alanı olmadığını bütün Beykozlular bilir.

Değerli arkadaşlar, Siz de takdir edersiniz ki bu tür organizasyonlar ciddi bir hazırlık gerektirir.Devlet Kurumlarına saygı gereği ,dilekçe tarihinden sonra on gün boyunca cevap gelmesini bekledik.Bu süre içerisinde herhangi bir olumsuz cevap gelmeyince de iftar programımızı çeşitli kanallardan Beykoz Halkına duyurduk. İftar menüsü,masa ,sandalye tedariki için bağlantılarımızı yaptık.Araçları organize ettik. Biz özellikle hiçbir siyasi partiye,derneğe,spor kulübüne,muhtarlığa davette bulunmadık. İstedik ki; bu bir protokol iftarı değil de ,bir Halk İftarı olsun. İstedik ki; Şatafatlı salonlarda,kuş sütünden gayrı her şeyin olduğu menülerle değil de eskilerde olduğu gibi mütevazi ,huzurlu bir iftarımız olsun. İstedik ki ; tencereye ne koyacağım diye düşünen kardeşlerimiz ,bir günlük de olsa bunu düşünmesin. Bununla ilgili tüm teşkilatımız hazırlık yaptı.Yaklaşık 100 araçla mahallelerden halkımızı iftar alanına taşımak için organize olduk. Hedefimiz komşularımıza,dostlarımıza,arkadaşlarımıza bir tas çorba,bir kap yemek ikram edip, bu mübarek ayın huzurunu onlarla beraber yaşayabilmekti.

Durumu özetlersek; -İyi Parti İlçe Başkanlığı olarak halka açık bir parkta 28 Nisan Perşembe günü düzenleyeceğimiz Halk İftarı programını zamanında (14 Nisan 2022 ) ilgili resmi kurumlara bildirdik, -Aradan geçen on gün içerisinde olumsuz cevap gelmeyince programı yetiştirebilmek için hazırlıklarımıza başladık,tedarik bağlantılarımızı yaptık,Hemşehrilerimize duyurduk. -On iki gün boyunca hiçbir cevap vermeyen Beykoz Belediyesi on ikinci günün sonunda olumsuz cevap verebileceğini şifahen ima etti(Yazıyla bildirmedi) Herkesin de anlayabileceği gibi, süreci sürüncemede bırakarak,zamanında cevap vermeyerek bizi Beykoz Halkı’na karşı mahcup düşürmeye çalıştılar. Zeytinburnu eşrafından Sn.Murat Aydın bilsin ki ,biz Beykozlular bunu not ettik. Kıymetli Beykozlular da bilsin ki, Halk İftarımız aynı gün ve aynı yerde olacaktır. "