Beykoz Aile ve Kadın Destekleme Merkezi (AKDEM)’de eğitim alan özel öğrenciler, “Dünya Otizm Haftası” kapsamında renkli bir etkinlikle yeteneklerini sergiledi. Ünlü Şef Ayvaz Akbacak’la birlikte tezgâh başına geçen öğrenciler hazırladığı kurabiyelerle tam not aldı.  

Beykoz Belediyesi tarafından otizmle ilgili farkındalık oluşturmak ve engellilerin toplumsal taleplerine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen “Dünya Otizm Haftası” etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Sahil etkinlik alanında yapılan programda Şef Ayvaz Akbacak’la birlikte mutfak tezgahına geçen AKDEM’li öğrenciler, ünlü şeften aldıkları tüyolarla hamur yoğurdu, kurabiye şekillendirdi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, BOÇAY Derneği Başkanı Bülent Taştan, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, ilçe protokolü, STK ve dernek temsilcileri de alana gelerek çocukların heyecanına ortak oldu.

Beykoz’un Mozart’ı Konser Verdi

AKDEM’li öğrenciler birbirinden leziz kurabiyeler hazırlarken, sahip olduğu özel yetenekle  “Beykoz’un Mozart’ı” olarak anılan otizmli Yunus Yazar da mini bir konser verdi.

Konser ve konuşmaların ardından öğrenciler kendi elleriyle yaptıkları kurabiyeleri alandakilere ikram etti. AKDEM’li öğrencilerin sevgi ve özenle hazırladığı kurabiyeler etkinliğe katılanlar tarafından çok beğenildi.  

AKDEM’de verilen hizmetlere dair tanıtım filminin gösterildiği program Şef Ayvaz Akbacak ve protokole çiçek takdimiyle sona erdi.

Editör: TE Bilisim