10-16 Mayıs Engelliler Haftası, AK Parti İstanbul İl Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından hazırlanan tören ve etkinliklerle kutlanırken, özel çocuklar ile birlikte Beykoz Kanlıca sahilinde oltalar atılarak balık tutma etkinliği gerçekleştirildi.

AK Parti İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, gerçekleşen ekinlik için yaptığı açıklamasında: “Beykoz’da oltaları attık,  Engelleri Birlikte Aştık. AK Parti İstanbul İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın Beykoz sahilinde düzenlediği etkinlikte engelli kardeşlerimizin oltayla balık tutma heyecanına ortak oldu, birlikte eğlendik.” Dedi.

AK Parti İstanbul Sosyal Politikalar’dan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sevim Sayım Madak’ın katılımları ile gerçekleşen etkinliğe;  Çevre, Şehir ve Kültür’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam, Engelli Hakları Komisyonu Başkanı Cemal Donat ile sivil toplum kuruluş temsilcileri, bazı muhtarlar, engelli bireyler ve aileleri katıldı.

Özel çocuklar için hazırlanan özel törende; şiirler okundu, şarkılar söylendi, danslar edildi.

Etkinlikte, Beykoz Belediyesi Aile, Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM) öğrencileri sahnede darbuka eşliğinde ritim tutarak muhteşem performans gösterdiler.

Gerçekleşen etkinlikler sonrası AK Partililer engelli bireylerle birlikte oltalarını denize attı,  balıklar tutuldu, pişirildi ve afiyetle yenildi.