Beykoz’da geleneksel halen gelen “4. MarmaRUN Koşusu”,  bu yıl da sportif ve renkli görüntülere sahne oldu. 

Beykoz Belediyesi ve Marmara Üniversitesi Mezunlar Ofisi tarafından düzenlenen “4. MarmaRUN Koşusu”nda 570 kişi sağlıklı yaşam için koştu. 

Boğaz Manzarasında Renkli Rekabet 

“Boğaz’da Koşuyoruz” sloganıyla Marmara Üniversitesi Anadoluhisarı Kampüsü’nden verilen startla sahilde 10 km koşan katılımcılar Çubuklu İskelesi'nden geri döndü.

Mezunlar ve Genel olmak üzere 2 kategoride gerçekleşen MarmaRUN Koşusu’nda erkekler genel klasmanda Mikail Al, kadınlar genel klasmanda ise Damla Çelik birinci oldu.

Boğaz’ın eşsiz manzarasında koşu deneyimi yaşayan katılımcılar, spor ortak paydasında buluşmanın yanı sıra anılarını tazeleme fırsatı da buldu.

Başkan Murat Aydın: “Tüm Katılımcılara Teşekkür Ederim” 

Ödül töreninde bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Bu anlamlı organizasyonda bizimle paydaş olduğunuz ve sağlıklı yaşama katkı verdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Geleneksel organizasyonla İstanbul ve Boğaz’ın güzelliklerini sporla birleştirmeyi amaçladıklarını belirten Prof. Dr. Bülent Yılmaz: “Erasmus ile gelen öğrencilerimiz de katıldığı için uluslararası bir boyutumuz da var. Koşumuzda 570 kişi yer aldı. Gençlerimizin spor yaparak sosyalleşmesi açısından bu tür spor organizasyonları önemli.” şeklinde konuştu. 

Koşuda dereceye girenlere çeşitli ödüller ve tüm katılımcılara özel anı madalyası verildi.

Koşuda 1. olan sporcu Mikail Al: “Organizasyon çok güzeldi. Birinci oldum ve bu benim için çok güzel bir başarı oldu. Bu 2’nci 10 kilometrelik koşum oldu. Boğaz’da güzel vakit geçirdik, eğlendik, koştuk. Düzenleyen herkese teşekkür ediyorum” diyerek duygularını paylaştı.