Sokak Hayvanlarına “VETBÜS” Şefkati

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Vetbüs uygulaması kapsamında, Kavacık Mezarlık yanında sokak hayvanlarına sağlık kontrolü yapıldı.

Sokak Hayvanlarına “VETBÜS” Şefkati

‘Can Dostlarımız İçin Düştük Yollara’ sloganıyla yola çıkan İBB VETBÜS otobüs aracı, sahipsiz hayvanlara yönelik sağlık taraması yapıyor.

Vatandaşların getirdiği sokak hayvanlarının periyodik bakımlarının üstlenildiği VETBÜS aracı içindeki Vetkabinlerde yapılan sağlık taramalarında konuyla ilgili yardımcı personel ve veteriner uzman hekimler hizmet veriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin her ilçenin merkez meydanlarında başlattığı  “VETBÜS” ve “VETKABİN” uygulama projeleri, başta hayvan sahipleri olmak üzere vatandaşlar tarafından büyük takdirle karşılanıyor. Biri Avrupa Yakası, diğeri Anadolu Yakası’nda olmak üzere her gün bir ilçede hizmet veren mobil kliniklerde, hayvanlara yönelik kapsamlı sağlık taraması yapılıyor.

Aşılama, Ayakta Tedavi, Sahiplendirme

Mobil kliniklerde hayvanlara aşılama, iç ve dış parazitlerden arındırma, ayakta tedavi, mikroçip uygulaması ve sahiplendirme hizmetleri verilirken, Beykoz’da da bu kapsamda Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı Veteriner İşleri Biriminin Veteriner Hekimlerinin de  katılımıyla 11- 12 Haziran olmak üzere iki gün faaliyet verilecek.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Diğer canlılarında yaşam hakkına saygı duymalıyız.”

Sokakta yaşayan hayvanlara sahip çıktıklarını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Dünya üzerinde yalnızca insanlar yaşamıyor. Diğer canlıların da yaşam haklarına saygı duymalıyız. Sokak hayvanlarımıza yönelik çok ciddi çalışmalar yaptık. Sevimli hayvan dostlarımız için biz de Vetbüs’e destek veriyoruz. Uygulamanın Beykoz için de hayırlı olmasını dilerim. İnşallah yapacağımız çalışmalarla sokaklarımızı hem insanımız hem de hayvanlar için daha sağlıklı hale getireceğiz” dedi.
 

Vetbüs ve VetKabin projesinde yer alan ve bakıma muhtaç hayvanlara yardım ettiklerini belirten Beykoz Belediyesi Veteriner Hekimi Turgut Özdemir, sokak hayvanlarına sağlık taraması, aşılama programı, iç-dış parazit, mikroçip uygulaması, ciddi bir hastalığı yoksa ayakta tedavi ve isteyen vatandaşlara sahiplendirme yaptıklarını belirtti.

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülümser tunuş
Gülümser tunuş - 1 yıl Önce

İncırköy mahallesi çukurçayir guney sokak no 14 de beline elektriik kablosu bagalnmis kedimiz vardir.yakalayamiyoruz.sirtinda kabloya bagli yara olusmus kalin bir yarasi var.bize yardimci olurmusunz rica etsek.

SIRADAKİ HABER