Beykoz Kızılay Şubesi, Deprem Bölgesine 3 TIR İnsani Yardım Malzemesi Gönderiyor

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Türk Kızılay Beykoz Şubesi harekete geçti.

Beykoz Kızılay Şubesi, Deprem Bölgesine 3 TIR İnsani Yardım Malzemesi Gönderiyor

Türk Kızılay Beykoz Şubesi Başkanı Saadettin Çay, Beykoz kamoyunu bilgilendirme mesajı yayımladı.

DEPREM YARDIMLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

"Elazığ ve Malatya meydana gelen ve tüm milletimizi derinden yaralayan deprem ile ilgili vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Göçük altında kalanlar için her geçen dakikanın ne kadar önemli olduğu bilinci ile tüm milletimizle birlikte dua ediyoruz.

Depremin olduğu ilk dakikadan itibaren devletimizin ilgili birimleri ve Kızılay’ımız deprem bölgesine intikal ederek koordineli bir şekilde çalışmaya başlamış, vatandaşlarımızın tüm ihtiyaç ve talepleri anında giderilmeye çalışılmıştır. Dün akşamdan itibaren pek çok duyarlı vatandaşımız da Kızılay Beykoz Şubesini arayarak yardım yapma taleplerini iletmişlerdir. Bu kapsamda Şube Başkanlığımız Lojistik Merkezi depolarımızda afete malzemelerimiz hazır edilmiş ve Genel Merkezimiz ve Afet Koordinasyon Merkezi ile irtibatlı olarak 3 Tır yardım malzemesi tasnif edilerek sevke hazır hale getirilmiştir.

Özellikle Beykoz Belediyemiz Sosyal İşler Müdürlüğü ile temasımız neticesinde Belediyemiz imkanları dahilinde de ilave ihtiyaç malzemeleri hazırlanmaktadır. Türkiye’nin dört bir yanından duyarlı vatandaşlarımızın hemen sevk etmeye başladığı ihtiyaç malzemeleri de bölgeye bu sabah itibari ile ulaşmaya başlamıştır.

Şubemiz ve Kızılay vasıtası ile deprem Bölgesine ihtiyaç malzemesi göndermek isteyen vatandaşlarımız, STK’larımız ve Kurumlarımızın sevk öncesinde bizlerle irtibata geçmeleri ve ihtiyaca göre malzeme hazırlanması konusunda bizlerle görüşmelerini önemle rica ederiz."

Saadettin ÇAY
Kızılay Beykoz(Avrasya) Şubesi
0532 564 7667 scay@kizilay.org.tr

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2020, 16:34

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER