Türkiye’nin En Güzel Manzarasına Sahip Koşusu Riva’da Yapıldı

Türkiye’nin En Güzel Manzarasına Sahip Koşusu Riva’da Yapıldı

Türkiye’nin yeşil ve mavinin buluştuğu en güzel manzaralarına ev sahipliği yapan Riva’da düzenlenen koşu, her yaştan sporseverin heyecanlı rekabetine sahne oldu.

Beykoz Belediyesi ve Macera Akademisi tarafından 7’den 70’e tüm sporseverleri doğayla buluşturmak, sağlıklı yaşam ve ilçenin doğal güzelliklerine dikkat çekmek amacıyla bu yıl 3.’sü yapılan Riva Koşusu, sporun günlük hayatta daha fazla yer almasını da amaçlıyor.

Riva Koşusu 09.02 (2)

Riva merkezden başlayarak 5 kilometre koşularak koylardan U dönüşü yapılmasıyla düzenlenen yarış, toplam 10 kilometrelik parkurda gerçekleşti. 4-12 yaş arasındaki Minik Adımlar koşucuları da 500 metrelik parkurda koştu.

600 kişinin katıldığı koşu renkli görüntülere sahne oldu. Yaklaşık 2 saat süren koşu sonunda her kategoride en hızlı 3 erkek ve 3 kadın kürsüye çıktı.  Farklı yaş gruplarında tasnif edilen yarışmacılardan dereceye girenler sürpriz ödüller kazandı.

Riva Koşusu 09.02 (3)

Koşuda konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “3’üncü Riva Koşumuzu gerçekleştiriyoruz. Şubat ayının ikinci haftasına yeni adım attık. Hava soğuk. Soğuğa rağmen ciddi katılım var. 600 kişi katıldı. Miniklerimizden tutun da yetişkinlerimize kadar farklı yaşlardan sporcu var. Sporcularımızı Riva’da ağırlıyoruz. Sağlıklı yaşam için spor gerekiyor. İlla kazanmak değil spor yapmak önemli. Bugün aynı zamanda bizim geleneksel hale gelmiş olan sağlıklı yaşam programlarımızdan bisiklet de eş zamanlı olarak Beykoz merkezde yapıldı” dedi.

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER