Mehmet Bilir'den Beykoz Spor Başkanı Aksu'ya sert çıkış

Mehmet Bilir'den Beykoz Spor Başkanı Aksu'ya sert çıkış

Beykoz Spor Kulübü 28 Eylül 1908 yılında kurulmuş, renkleri sarı siyahtan oluşmuş sevdamız, kulübümüz... Kah güldüğümüz, kah mağlubiyetlerde ağladığımız,  yağmurlarda ıslandığımız, deplasmanlarda takımıza destek verdiğimiz BÜYÜK BEYKOZUMUZ...

Beykozumuz uzun yıllardır Süper Amatör Lig'de mücadele vermiştir. 2. Lig'de mücadele ederken kulüp başkanlığına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından getirilen Zeki Aksu ile Beykoz Spor Kulübü büyük düşüşler yaşamış ve hiç Beykozlunun yüzünü güldürmemiştir.

2019-2020 sezonuna girdiğimiz de yönetimine davet etti ve belki bir şeyleri düzeltmek istediğini düşündüğümden dolayı yöneticisi olmayı kabul ettim. Başkan Vekilliği görevine getirildiğim süre zarfında sahaya çıktığım hiçbir maçta kaybetmedik. Maddi ve manevi kulübümüze elimden geldikçe fazlasıyla destek oldum.

Öyle güzel bir yönetim vardı ki kongre kararı almak istedi. Bazı arkadaşlar kongreye gidilmesin istedi, bazı arkadaşlar kongreye gidilsin. Yönetime ekonomik durumu iyi olan arkadaşlar alacağım demesi üzerine kongreye gidilsin istedim.

Sonra yeni yönetim kurduk aradan bir kaç ay geçmesinin ardından yeniden yönetim değişikliğine gitmek istedi. İyi gidiyorken her şey kötü gitsin diye uğraşan bir başkan ile yola devam edemezdim. Ve bir sonraki yönetim listesinde yer almama noktasında karar aldım.

Beykoz Spor Kulübü 113. yaşına girecek....

28 Eylül 2020 yılında Beykoz Spor Kulübümüz 113. yılına girecek. Türkiye’de böyle köklü kulüp yaklaşık 15-20 tanedir. Beykozumuzda da böyle köklü bir kulüp bulunmaktadır fakat kulübümüz Zeki Aksu başkanlığında hem hor görülmüş, hep bir alt lige gerilemiştir. Problem Beykoz’da, Beykozlular da yada Beykoz’un taraftarında değildir. Tek sorumlu vardır o da kulübün başında olan Zeki Aksu'dur.

Kulübün yükselmesini kesinlikle istemediği ortadır. Hiçbir geliri olmadığı halde kulübün kendisine borçlandırılması da inanılmaz bir durumdur. Akılda soru işareti bırakan bir durum vardır. O da kulübe gelen bağışları, kendi kulübe vermiş gibi mi gösteriyor da Kulübü her geçen gün borçlanıyor. Bu sorunun cevabını vermeli. Hiçbir iş yapmadan bu kadar geliri nereden buldun da Kulübü borçlandırdın kendine?

Başkanlığa kim aday olursa kulüp üyeliğinden düşürmüş, aday olmasını engellemiştir. İnsanlara da 18 milyon borcu var kulübün diyip korkutup kaçırmıştır.

Kulübün 3. Lige çıkması Zeki Aksu'nun işin gelmiyor!

Kulübün her yere borcu var. Vergi borcu, oyunculara borcu, TFF'ye borcu vs. vs. Şimdi Beykozumuz 3. LİGE çıkarsa bütün borçlar önüne gelecektir. İcralık olacak ve mal varlıklarına el koyulacağından korkuyor ki başarılı olmuyor. Şimdi böyle bir durumda sizce Zeki Aksu, Beykoz 1908'in 3. Lige çıkmasını ister mi? Ben cevap vereyim, tabi ki hayır.

Kulübün Zeki Aksu'ya borcu yok!

113 yıllık spor kulübü olan Beykoz 1908'i 2. Lig'den Süper Amatör Lig'e kadar düşürmüş ve diyor ki 'kulübün bana 18 milyon borcu var' yahu 113 yıllık Kulübü 2. Lig'den Süper Amatöre düşürmüşsün hala diyorsun ki kulübün bana borcu var. Yok efendim. Kulübün sana borcu filan yok. Senin Beykoz Spor Kulübüne borcun var. Ve bu burcu kulüp başkanlığını bırakarak ödeyebilirsin.

Kulüp binası ile ilgili neler söylemek istiyorsunuz?

Bu sıralar gündem de Beykoz Spor Kulübü'nün eski binası var. Zeki Bey bunu gündem de tutmak istiyor. Bunun bir sebebi var. Kulüp binasında yıllardır sorun yoktu. Kulüp binasını yıkıp, yeniden yapmaya çalıştılar. Tabi imar izni olmayan bir yerde kaçak inşaat yapmaya kalkınca inşaatı durdurdular. Ee neden bu inşaat yapılmaya kalkıldı? Zeki Bey bu yeri bir vatandaşa yüklü bir meblağa karşılığında kiraladığı ve parasını peşin aldığı için büyük sorunlar yaşandı. Şimdi kulüp binası kütüphane olursa vatandaş parasını isteyecek. Ee Zeki Aksu'da da para yok ödeyemeyecek. Sonrası hep sorun, hep sorun... Şimdi kulüp binası kütüphane olsun mu, kulübe mi verilsin sorusu gündem oldu. Kulüp binasını, kulübe verirsek başka bir vatandaş restoran yapacak. Beykoz Belediyesi'de kütüphane ve gençler için kafe yapacak. Şimdi kulüp binası geri verilsin istiyorum istemesine de Zeki Aksu döneminde bu işlem gerçekleşirse peşkeç çelikeceğini biliyorum. Bu binanın sporla ilgili bir bina olmasını isterdim. Kürek takımı, basket sahası, yüzme ve su sporları ile ilgili bir tesis gibi değerlendirilebilir. Kütüphanesi de olsun kafesi de olsun. Ama buranın ilerleyen zamanlarda kulübe geri verileceğinin sözünün verilmesi şartıyla...

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 16:42

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yücel bayram
Yücel bayram - 4 ay Önce

Mehmet bilir aibim benden yaşça büyüksünde zekinin nasıl biri olduğunu yenim anladın her kez yılardır zekiden birşey olmaz diyorlar birde onun yönetimine giriyorsunuz bence zeki kadar seninde suçun var

Mehmet balta
Mehmet balta - 4 ay Önce

Haci mehmet abi ben ve beykoz ve siyasiler beykozda oturan futbolcular yorumcular hocalar seninleyiz yilmaz vural istedi kulubu vermedi recep cetin istedi vermedi karagumrugun yerinde olabilirdi ne yapmamiz gerekirse yapariz hayirli geceler mehmet bilir baskan

Erkut öz
Erkut öz - 4 ay Önce

Bu zeki aksu,hala sosyal medyadan, belediye başkanina hakaret ediyor..

Cavit Ateş
Cavit Ateş - 4 ay Önce

Murat Aydina,tesekkur panlartlari asmisti..simdide hakaret ediyor..gonderin artik.bütün Beykoz sizinle

Mustafa b
Mustafa b - 4 ay Önce

Mehmet bey doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Atasözü bu konuları açıkça söyleyerek kamuoyunu bilgilendiriniz için tesk. Köklü klüp mağdur olmasın

eren yilmazer
eren yilmazer - 4 ay Önce

Beykozun yeri amator kume degildir zeki aksu oldugu sure beykoz bir yere gelemez en kolayi beykozda bulunan bir amator takimi alip adinida yeni brykoz yapip yola devsm etmek

SIRADAKİ HABER