CHP'li Sataloğlu: "Taraftarın borcu, benim borcum"

CHP'li Sataloğlu: "Taraftarın borcu, benim borcum"

Beykoz Spor Kulübü'nün deplasmanda oynadığı Çilimli Spor Kulübü maçını 2-0 kaybetmesi üzerine, Beykoz Spor Kulübü taraftarları sinirlerine hakim olamayarak sahaya attıkları yabancı maddeden dolayı TFF tarafından Beykoz Spor Kulübü'ne 2 bin TL'lik bir para cezası kesildi.

Kesilen ceza sonrası Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu'nun sosyal medya paylaşımını gören Cumhuriyet Halk Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz haftalarda rozet taktığı Yunus Bingöl ile birlikte kulübe kesilen cezaya duyarsız kalmadı.

Beykoz Spor Kulübü Binasına gidip, Kulüp Başkanı Zeki Aksu ile görüşme gerçekleştiren Sataloğlu, "Beykoz Spor Kulübü'ne yıllardır verdiği desteklerle bütün Beykozluların gönlünde taht kurmuş Boğazın Yargıçları ve Beykoz taraftarlarını son dakika yediğimiz gol ile sinirlerine hakim olamamalarını iyi anlıyorum. Yıllardır Süper Amatör Lig'de mücadele ediyoruz ve BAL Ligi'ne çıkmışız. Buradan sonraki hedefimizin 3'ncü Lig olduğunu da herkes iyi biliyor. Bir Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve ekibi dışında... " dedi.

Taraftarımızın borcu benim borcumdur

Sataloğlu, Beykoz Spor Kulübümüzün ne zorluklarla ve ne şartlarla mücadele ettiğini iyi biliyorum. Ekonomik sıkıntıların alıp başını gittiği bu süreçte, insanlardan para talebinde bulunmak bile gerçekten çok zor. Bu şartlarını bildiğim, gönül verdiğim Beykoz Spor Kulübümüze taraftarlarımızın son dakikada yediğimiz gol ile sinirlerine hakim olamayıp sahaya yabancı madde atmalarını da anlıyorum. Yapmamaları gereken bir durumdu ama tribünde maç izlerken bazen sakinliğinizi kaybedebiliyorsunuz. Kulübümüze elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum ama benim yardımlarım sadece ateşin içerisinde bir köz olur. Taraftarımızın yemiş olduğu bu cezayı şahsım olarak ödemek istiyorum. Taraftarımızın borcu benim borcumdur. İşlerimizin yoğunluğundan dolayı bütün maçlara gelemesekte gönlümüz hep Beykoz 1908 ile olduğunuzu bilmenizi istiyorum." şeklinde konuştu.

Boğazın Yargıçları'nın sosyal medya hesaplarından teşekkür ettiği Yunus Bingöl, "Beykoz Spor Kulübü benim yuvamdır. Taraftarı olduğum ve bir çok kardeşimizin olduğu tribünü bilmek çok önemlidir. Genç bir taraftar kitlesine sahibiz ama tribüne gelen 70 yaşındaki amca bile kendisini 18 yaşında hissedebiliyor ve yeniliyorken farklı hareket edebiliyoruz. Kulübümüze ceza gelmesini bizler de istemiyoruz ama arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, abilerimiz Beykozumuzun hep galip gelmesini istiyoruz. Şahsım ve taraftar arkadaşlarımız adına Cemal Sataloğlu'nun bizleri yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyorum" dedi.

Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu: "Yardım alabildiğimiz tek siyasetçi de kendisi"

"Beykoz Spor Kulübü'nün ne zaman bir ihtiyacı olsa Sayın Cemal Sataloğlu'nu arıyoruz. Allah kendisinden razı olsun. Daha bugüne kadar arayıp da bir talepte bulunduğumuz da bizleri de hiç geri çevirmedi. Zaten yardım alabildiğimiz tek siyasetçi de kendisi. Bu hassas davranışından dolayı Beykoz Spor Kulübü camiası adına kendisine teşekkür ederiz. Ayrıca Yunus kardeşimize de her daim yanımızda olduğu için teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, 23:51

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER