Belediye Meydanı’nda Temel Bisiklet Eğitimleri Sürüyor

Belediye Meydanı’nda Temel Bisiklet Eğitimleri Sürüyor

Beykoz Meydanı’nda devam eden Ücretsiz Temel Bisiklet Eğitim Programı’na ilgi artıyor. Öğrenmenin yaşı yok prensibiyle, eğitim sayesinde çocukların yanı sıra daha önce hiç bisiklet kullanmamış olan ilçe sakinleri de bisiklet kullanmayı öğreniyor.

Bisiklete binmeyi çok arzu ettiğini belirten 43 yaşındaki Makbule Şık’ın azmi ve bisiklet öğrenmedeki ilk günkü başarısı, herkesi şaşırttı.

Beykozlulara yönelik ücretsiz Temel Bisiklet Eğitimi Programı ile 7’den 70’e ilçe sakinleri bisiklet kullanmayı öğrenirken,  sosyal medya aracılığıyla haberdar olan ilçe dışından vatandaşlar da eğitime katılıyor.

Makbule Şık: Paşabahçe (43)
Ben hayatımda bisiklete hiç binemedim. Çok korkuyordum önceleri. Hatta çekinirdim. İçimde bir ukdeydi. Belediyemizin bu uygulamasını görünce başladım ve çok mutlu oldum. Kendime güvenim geldi. Ben yaptım, başardım, dünyalar benim oldu. Allah razı olsun eğitimciler çok ilgili, teşekkür ediyorum. Çok da talep edilen bir şey gördüğüm kadarıyla. 

Aysel Yüce: Çiğdem Mah. (46)
Arkadaşlarımı izlemeye geliyordum. Teşvik ettiler beni de ve onların sayesinde buraya gelmeye karar verdim. Yeni öğreniyorum bisiklet kullanmayı.

Hocalarımız çok iyi öğretiyor, güven vererek bizleri motive ederek bize yaklaşıyorlar. Her geçen gün tam anlamıyla öğrenmeye başladım.

Duru Gültekin: Ortaçeşme (6)Eğitim alanına dedemle birlikte geliyorum. Öğrenmeyi çok istiyordum, iyi ki öğretmenimiz var, bisiklet eğitimimiz var, çok keyif alıyorum, bisikleti kullandıkça mutlu oluyorum. Arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Çok teşekkür ediyorum başkan amcamıza.

Bisiklet kullanırken eğitimciler tarafından öncelikle katılımcının güvenliği açısından kask takılıyor, sonrasında kişinin vücut yapısı ve bedenine göre bisiklet aparatları ayarlanarak kullanıcıya dengede durma duruşu kazandırılıyor, kondüsyona göre de eğitime geçiliyor.

Eğitimler Pazartesi günü hariç, her gün saat 11.30’da başlıyor ve 19.00’a dek devam ediyor.

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Meral Tunçer
Meral Tunçer - 2 yıl Önce

Hiç haberimiz olmadı

SIRADAKİ HABER