Altın Kız Berranur Dünya Şampiyonası Seçmeleri'nde

Beykoz’un gururu, Altın Kız Berranur Çiftçi Dünya Şampiyonası için Milli Takım seçmelerine hazırlanıyor.   2018 yılı

Altın Kız Berranur Dünya Şampiyonası Seçmeleri'nde
Beykoz’un gururu, Altın Kız Berranur Çiftçi Dünya Şampiyonası için Milli Takım seçmelerine hazırlanıyor.  

2018 yılı başında Antalya’da yapılan Türkiye Gençler Taekwondo Şampiyonası’nda ilk kez gençlerde tatamiye çıkan ve Türkiye 2.si olan Berranur Çiftçi, bu başarısıyla Dünya Şampiyonası seçmelerine katılmaya hak kazandı.

Uluslararası Turkish Open Müsabakalarına Gençler Kategorisinde katılarak tecrübesini artıran Berranur, Milli Antrenör Osman Günaçtı’nın yönetiminde sıkı antrenman programıyla seçmelere hazırlanıyor.

Dünya Şampiyonası seçmelerine 10-11 Mart tarihlerinde Konya’da yapılacak.  

Altın Kız’ın dünya şampiyonasına katılabilmesi için kilosunda 8 rakibini geride bırakması gerekiyor.

Osman Günaçtı: “Avrupa Şampiyonası İçin Deneyim Olacak”

Konya’da seçmelere hazırlanan Berranur’un motivasyonunun üst seviyede olduğunu söyleyen antrenör Osman Günaçtı: “Berranur’un Gençler Kategorisindeki ilk senesi, pes etmeyecek, çok çalışacak ve inanıyorum ki rahiplerini geçecek. Bunu başaracak yetenek onda fazlasıyla var. Seçmelerde birinci olursak dünya şampiyonasına da gideceğiz. Gidemezsek de ileriye doğru her hamle bizi hedefe yaklaştırır. Avrupa Şampiyonası öncesinde sporcumuz için çok önemli bir deneyim olacak. Beykozlu gençlere rol model olan sporcumuzu yürekten kutluyorum” dedi.

Avrupa Şampiyonası 24-29 Nisan’da

24-29 Nisan 2018 tarihlerinde Yunanistan’da yapılacak AB Teakwondo Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek olan Berranur Çiftçi, ilk üçe girerse Avrupa Ümitler Şampiyonası’na direkt katılma hakkını elde edecek.
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2018, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER