Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Beykoz'da Yıkıma Geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Beykoz'da Yıkıma Geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Beykoz'daki kaçak yapıların tespitini uzun zamandır yapıyordu. Yapılan tespitler üzerine Beykoz'da 133 kaçak yapının yıkılması bekleniyor. 

Beykoz’da yaklaşık 700 kaçak yapı bulunduğu belirtiliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu yapıların tespiti ve yıkılması için harekete geçti. Ekipler ilçe ilçe tespit yapmaya başladı. İmar barışı fırsatçılarının yaptığı yapılara kadar tüm kaçakların yıkılması için çalışmalar yapılacak. Tespitler için ekip kuran bakanlık bir ay içinde tebligatları göndermeye başlayacak.

"BAKANLIK YIKIM ÇALIŞMALARINA BAŞLAYACAK" 

İnşaat Mühendis Barçın Kayaman, yapılan uygulamayla yapı stokunun belirlenmesi olduğunu belirterek, “Ruhsatlı başlamış iskan almamış veya ruhsatsız  olarak yapılan bir çok yapı bulunuyordu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu yapıları tespit edip aslında yapı stokumuzu belirlemek istiyordu. Bir de deprem gerçeğimiz var. Kaçak yapıların stokundan sonra da bu kaçak yapıların sağlamlığı ile ilgili de çalışma yapılacaktı. İmar barışının önceliği bu yapıların tespiti oldu. Bunun da kanunda belirtildiği üzere 31 Aralık 2012'den önce yapılmış yapıları baz aldılar. Suistimaller oldu tabii. Yapı kayıt belgesinde beyan edip de aslında yerinde yapılmamış daha sonra biz bunu imar barışına sokarız görüşü olan bazı vatandaşlarımız oldu. Bakanlık mevcut durumu Google haritalardan tespit etmişti zaten. Ellerinde verileri vardı. Yapılan beyanlarla bu veriler karşılaştırıldı. Karşılaştırmalar sonucunda çıkan farklar kaçak yapıları ortaya çıkardı. Bu kaçak yapılar tespit edilip tebligatlar gönderilecek. Verilen sürede eski haline getirilmezse bakanlık yıkım çalışmalarına başlayacak" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 20:49

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir mechul
Bir mechul - 3 yıl Önce

Yiksinlar yiksinlar aslinda kendi kendilerini yiktiklarinin farkinda değiller. .....

Isimsiz
Isimsiz - 3 yıl Önce

Nun okullari acarkent acaristanbuludda yiksinlarda ozaman adalet yerini bulsun rabbim bu ak parti hukumetine iktidar yüzü gostermesin Allah peygamber deyip milletin fakir fukaranin düşmanı bunlar niyetleri bile belli değil Allah tuzak kuranlarin en hayırlısıdır Tuzakları başlarına geçsin insaAllah ecmain.

Erhan
Erhan - 3 yıl Önce

Bazılar önce izin veriyorlar sonra bazilarida gelip yikiyorlar

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Yıllardır söz çok, imar yok. vatandaş çaresiz hırsızlık yapmıyor kendi yerine yapıyor. Arkaları sağlam olanlar ormana inşaat yapıyorlar. Vatandaş da saf. Ondan sonra oy isteyin oy bekleyin.

Zeynep
Zeynep - 3 yıl Önce

Çavuşbaşı çamlık mevkinde ormanlar katledilip düğün salonları yapılıyor !!!Buralarada bir göz atın....

tarafsız
tarafsız - 3 yıl Önce

beykozda belli başlı birkaç aileler istediği gibi inşaat yapabiliyor fakat normal bir vatandaş yapmaya kalksa çivi çaktırmıyorlar onların adaleti bu

İrfan yakupoğlu
İrfan yakupoğlu - 3 yıl Önce

Yıkın yıkın iktidarda başınıza yıkılacak yav vatandaş kendi arazisine imar bekliyor yazıklar olsun

Tayfun
Tayfun - 3 yıl Önce

Parasi olan yapiyor olmayan yapamiyor adalet mi bu yucel başkan goktelen yapti niye yikmiyorlar acarlar halan yapiyor


SIRADAKİ HABER