Topuklu Efe CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'na Aday Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Mahalle delege seçimlerinin bitiminin ardından, İlçe Başkanlığına geçen hafta Mahir Taştan adaylığını açıklamıştı.

Topuklu Efe CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'na Aday Oldu

Gülten Demirbaş, Kavacık'ta bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı binasında yaptığı basın açıklamasında, 12 Ocak'ta yapılacak olan Olağan Kongresi'nde ilçe başkan adayı olduğunu açıkladı.

Demirbaş'ın başkan adaylığı açıklamasında çok sayılı partili katıldı. Demirbaş'ın konuşma tarzı ve giyiminden dolayı bir çok partili Gülten Demirbaş'a "Beykoz'un topuklu efesi" yorumunu yaptı. 

İlçe binasında yaptığı konuşması ile partililer tarafından takdir topladı. Konuşması ve sunumunu profesonelce hazırlanan Demirbaş, konuşmasına kendini tanıtarak başladı.

"Kısa dönemli değil uzun soluklu bir yolculuğa karar verdik"

"Öncelikle katılınız için hepinize çok teşekkür etmek istiyorum. 2007 yılından bu yana Beykoz İlçesinde ikamet etmekteyim.İnsan Kaynakları Danışmanı ve CHP Parti okulu eğitmeniyim.

 Özgeçmişim sizlere dağıtılan broşürde  mevcut. Bu nedenle vaktimizi iyi değerlendirmek adına burda sadece  Devlet kuruluşu ,özel  sektör ,özellikle de  belediyecilik yıllarımda edindiğim tüm deneyimlerimin , ayrıca 2008 yılı itibariyle  Beykoz’da yapılan tüm seçimlerin hemen hemen hepsinde  bulunduğum saha çalışmalarının ve 2014 yılında CHP Beykoz İlçesine atanan Kayyumun içinde yaptığım görevlerde edindiğim deneyimlerin örtüşmesi sonucu bu görevi yapmak üzere karşınızda olduğumun altını çizmek isterim.

Adaylaşma sürecim,1,5 yılı aşkın bir süredir  ilçemizde görev yapan  AR-GE grubundaki arkadaşlarım ve değer verdiğim kimi partili dostlarımın ve Beykoz’da yenileşme olması yönünde irade kullanan örgüt üyeleri ile ilkelerimizin örtüşmesi ve tecrübelerimin göz önüne alınması sonucu  başkan adaylığına önerildim.

Bir ekip ruhu ile istersek yapabileceğimize inanarak ,kısa dönemli değil uzun soluklu bir yolculuğa  karar verdik.

"Adaylığımı 5 Aralık Kadına Seçme ve Seçilme Hakkı verildiği gün sosyal medyadan açıkladım"

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na sosyal medyadan adaylığımı açıkladığım tarih olan 5 Aralık tarihinin Cumhuriyetimizin ve CHP’nin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün Türk Kadınınına Seçme ve Seçilme Hakkını verdiği tarihe rastlaması benim için anlamlı bir tesadüf olmuştur.

Amacımız belli. CHP Beykoz Örgütünü çağdaş, sosyal demokrat değerlere taşımak ve Beykoz’da 4 yıl sonraki yerel yönetimleri almak.

Amacımıza ulaşmak için nasıl bir strateji izleyeceğiz,nasıl bir planlama ve eylem gerçekleştireceğiz?

-En önemli hedefimiz olan,CHP’nin Türkiye Partısı olarak iktidarı kazanması ve parlamenter demokrasiyi yeniden kurmak için demokrasiden yana tüm kesimlerle birlikte çalışma kültürünü Beykoz’da hakim kılacağız,

-Bu hedeflere ulaşmak için stratejik yönetim planları yapan,projeler üzerinden yürütülecek düzenli bir programı hayata geçiren,bilimsel çalışmalarla iş gören yeni bir yönetim anlayışını hayata geçireceğiz.

-Hedeflerimize ulaşmak için;çalışkan,özverili,bilgi ve birikimli,en önemli amacı CHP’nin toplam başarısı olan,İnsana ve insan haklarına saygılı,iletişimi güçlü,heyecanlı,örgüte dinamizm katacak ve katma değer yaratacak bir yönetim ekibi kuracağız.

-Seçimin ertesi günü yarın seçim olacakmış gibi çalışacak profesyonel bir örgütsel yapıyı kuracağız.

-Bunun  için öncelikle Beykoz Seçmenine birebir dokunacak,girmedik kapı bırakmayacağız.Bu çalışma kesintisiz devam edecek.

-İlçe binamız sadece bir toplanma alanı değil, bir çalışma ofisi,kültür ve eğitim merkezi,proje üretim atölyesi olarak çalışacak.Buyapılanma  tavandan tabana bir disiplin ve düzen, özellikle de seçmen nezdinde başarıyı  getirecektir.

-1980 ihtilali sonrası apolitize edilen Gençlerimiz  bizim geleceğimiz ve sigortamız.Partililerimize özellikle gençlere dayatan değil,sorgulayan bir vizyon kazandıracağız.Partimizin geleceği için onlara yatırım yapacağız.Bunun için de sloganimiz şu olacak,bizim deneyimimiz sizlerin de gençliği var,gelin bu mayaları bir arada karalım ,geleceği inşa edelim diyeceğiz.

-Kadınlarımız,partimizin tüm katmanlarında ön sırada olan,cefakar ,vefakar kadınlarımız.Ancak yönetim söz konusu olunca arka planda tutulan kadınlarımız.Yönetim ekibimizin hemen hemen yarısının  kadınlardan olmasına özen göstereceğiz.Biz dahaiyi  yönetebiliriz diyeceğiz.Kadın eli değecek,herşey daha temiz olacak.

-Eğitim,eğitim,eğitim.Tüm organlarımızla , sürekli eğitim planlamasıyla ,her partılımız donatılacak,bu konuda taviz verilmeyecektir.

-Parti içi demokrasi olmazsa olmazlarımızdan olacak.Kimsenin önünü kesmeden, siyasetteki ilkelerimiz kapsamında var olmak isteyen herkesin ,yapacağımız projelerde görev almalarını sağlayacağız.Siyasette var olmak isteyenlere köstek değil destek olacağız.Büyük düşüneceğiz,beni geçerse demeyecek, tam tersi bizi büyütür diyerek elini bırakmayacağız..

-Üye kayıt sistemini düzenli olarak güncelleyecek,bunun için yönetimimiz içinde ayrı bir birim yapılandırılarak her türlü güncelleme metotlarını kullanacağız.Küçük olsun benim olsun demeyeceğiz,üye sayımızın arttırılması için yoğun çaba sergileyecek ve kampanyalar düzenleyeceğiz.

-45 mahallede  oluşan çalışma ekiplerini örgütlenme programımız  kapsamında  revize edecek,stratejik yönetim planlaması kapsamında , mahallenin sorunlarını bilen halk ile bütünleşmiş bir örgüt yapısını kuracağız.

-Yaptığımız tüm örgütlü,planlı ve bilimsel çalışmalar sonucu, ilçemizin sosyolojik,demografik ve coğrafi  tespitleri  ve analizleri ile birlikte ,seçime yönelik kampanyaları şimdiden belirleyeceğiz.

-Tüm dernek,vakıf,sosyal klüpler ,sivil toplum kuruluşları ve bölgemizdeki firmalar ile yoğun temaslar kuracak ve amaçları,hedefleri,maliyetleri ve geri dönüşümleri belli projelerle  işbirlikleri yapacağız.

-Belediye meclis grupları ile eşgüdüm içinde çalışacak, onların da içinde yer aldığı komisyonlarla bölgemizi ilgilendiren kararlara dönük etkin muhalefet yapacağız.Antidemokratik ve Beykoz halkı aleyhine tüm karar ve uygulamaları seçmenimize en anlaşılır dille anlatacağız.

-Kişisel çekişmelerin ve gruplaşmaların olmadığı,siyaseti sınıf değiştirme aracı olarak görenlerin prim yapmadığı , üyeler arası kardeşlik ve dayanışma kültürünü oluşturan bir zemin hazırlayacağız.

-Partimiz için bunca senedir hizmet veren siyasi büyüklerimizin  ,kirli söylemlerle yıpratılmalarına izin vermeyeceğiz.Her zaman bilgi ve birikimlerine başvuracağız.

-Yerel seçimleri büyük bir başarı ile kazanan,değişimin başlangıç lokomotifi ve lideri Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın EKREM İMAMOĞLU ve ekibine katma değer sağlayacak üretken bir ekip oluşturacağız.Büyükşehir Belediyesi projeleri içinde yer alan;

-Bağımlılıkla mücadele rehabilitasyon merkezi,Huzurevi,Gençlik Merkezi,Mahalle Evleri,İstihdam ofisleri,Kreş,Kapalıspor Salonu,Şehir tiyatrosu,Tarım çalışmaları,Turizm projeleri gibi ilçemiz ile bağdaştırabileceğimiz projelerin İlçemizde gerçekleştirilmesi için lobimizi güçlü kılacağız.

-Siyasi duruşu ve toparlayıcılığıyla İstanbul İl Örgütü’nü yerel seçimlerde başarıya ulaştıran ve elde edilen kazanımda büyükpay sahibi olan İl başkanımız Sayın  CANAN KAFTANCIOĞLU’nun ilkelerinin ve dik duruşunun  her zaman yanında olacağız.

-“VİCDANA DAYALI ADALET İNSAFTIR”şiarıyla hareket ettiğine inandığımız , adalet yürüyüşünü gerçekleştiren Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun   her zaman yanında olacağız.

Konuşmasını Hz. Mevlana'nın "Dün, dünde kaldı cancağzım, artık yeni şeyler söylemek lazım" sözüyle sonlandıran Demirbaş, işte şimdi zamanı çok zor değil. Hadi hep birlikte, beraber gerçekleştirelim hayalimizi. Kavga yok, çekişme yok. Sevgi dili var. Ben değil, biz varız. Haydi kolları sıvama vakti geldi.

CHP'nin yerelde ve genelde iktidar olmasına ve demokrasiye bu ülkede tüm organlarıyla oturtmaya ve her daim hakim kılmaya var mısınız ?


Bu duygularla özgür iradelerine  güvendiğim ve partimizin ilkelerine bağlı ilerici,demokratik,yenileşme taraftarı ve en önemli amaçları  partimizin yerelde ve genelde iktidar olmasını hedefleyen  tüm delegelerimizin  sağduyularına sunuyorum." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 20:18

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER