Mansur Yavaş Beykoz'u Kasıp Kavurdu!

Mansur Yavaş Beykoz'u Kasıp Kavurdu!

31 Mart 2019 İdari Mahalleler Genel Seçimleri sonuçlarıyla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine, halkın iradesiyle seçilen Millet İttifakı’nın adayı Mansur Yavaş, yenilenen İstanbul Seçimleri için İmamoğlu’na destek olabilmek adına Beykoz’da; 23 Haziran’a yönelik propaganda çalışmalarını yürüttü. Mansur Yavaş’a , CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri eşlik etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde göstermiş olduğu performans ile sık sık gündeme gelen Yavaş, ortağı İmamoğlu’na destek olabilmek adına İstanbul’un nadide ilçesi olan Beykoz’a uğradı. Buradan Gümüşsuyu Mahallesi’ne geçip Millet İttifakı’na gönül verenler ile hasbihal etme fırsatına erişen Yavaş bir de konuşma yaptı.

BEN YALAN SÖYLÜYORSAM TAZMİNAT DAVASI AÇIN

31 Mart İdari Mahalleler Genel Seçimleri’nde, Anadolu Ajansı’nda veri akışının kesilmesindeki müsebbibin AK Parti olduğunu iddia eden Yavaş “O seçimde AK Parti’nin ve Anadolu Ajansı Genel Müdürü’nün basına talimat verip veri akışını durdurduğunu söylemiştim. Dediler ki öyle bir şey yok. Eğer dedim ben yalan söylüyorsam tazminat davası açarsınız, cep telefonu sinyallerinden o akşam nerede olduğu ortaya çıkar. Öyle deyince itiraf ettiler: “Ya 15 dakikalığına uğradık” diye, Anadolu Ajansı’nı bu işe alet ettiler.” dedi.

SEÇİME GİREBİLİRSİNİZ ANCAK KAZANAMAZSINIZ

“Şunu kabul etmiyorlar. Diyorlar ki seçime girebilirsiniz ancak kazanamazsınız. Kazanmak yasak. Bunun içinde seçime giren herkesi kınıyorlar. Bazen hapse atmakla tehdit ediyorlar bazen akla hayale gelmedik provakasyonlar yapıyorlar. Yargıyı alet etmek istiyorlar ama halk bunlara cevabı sandıkta veriyor. Yine olacak. Tehditlere, baskılara aldırmayacak çünkü artık Türkiye’de herkes ne kadar baskı yapılırsa yapılsın bunu elinin tersiyle itmeye başladı çünkü referandumda da aynısı oldu. Bizlere; bizlerden vatanı çok daha fazla sevdiklerini iddia edip çok şeyler söylediler 31 Mart’ta. Ben de iddia ediyorum; ben onlardan daha çok seviyorum bu vatanı! Kim ölçecek? 31 Mart’ta vatanı bunlara teslim ederseniz neler neler olur dediler hepsini biliyorsunuz ama Ankara’da Allah’ın izniyle belediyeyi teslim aldık, Türkiye Cumhuriyeti tabelasını gerektiği yere geri astık.”

ANKETLERDE 5 PUAN FARK VAR

“Biz kimseyi kayırmıyoruz. Rekabetin çoğalmasını istiyoruz çünkü bizler parayı harcarken kendi paramızı değil sizden aldığımız vergileri harcıyoruz dolayısıyla çok daha fazla dikkatli olmak zorundayız. Bunun Türkiye çapında yayıldığını göreceksiniz ve günlerdir televizyonlarda görüyoruz hep israflardan bahsediliyor. Sayın Ekrem İmamoğlu’da israfı ortadan kaldıracağını söylüyor. Dolayısıyla inşallah yeni bir hevesle yeni bir yönetim iş başına geliyor. Ben son anketleri söyleyeyim en az 5 puan fark var. Bu daha da artacak, göreceksiniz”

23 Haziran İstanbul Seçimleri için son düzlük koşulurken, Millet İttifakı’nın kurmayları ve parti genel başkanları; başta Beykoz olmak üzere Anadolu Yakası’nda Cumhur İttifakı’nın kontrolü altındaki belediyeleri sık sık ziyaret ediyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2019, 01:10

Haber Editörü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER