CHP'li Sataloğlu'ndan Hanefi Dilmaç'a: "Merak etmesin!"

CHP'li Sataloğlu'ndan Hanefi Dilmaç'a: "Merak etmesin!"

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye - Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu basın açıklaması yaptı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Beykoz yerel basın mensuplarıyla yaptığı basın toplantısında Cemal Sataloğlu ile ilgili yaptığı açıklamalara, Sataloğlu'ndan cevap gecikmedi. 

Sataloğlu, e mail aracılığı ile gönderdiği basın metni, 

"AKP Beykoz İlçe Başkanı Sayın Hanefi Dilmaç, Beykoz Yerel Basınına verdiği demeçte: "Denetim raporu, bu öyle mahrem bir şeydir ki belediyenin tam mahremini biliyorsun sen. Bu açıklama böyle mi yapılır yoksa gelir meclis kürsüsünde mi yaparsın?" gibi bir ifade kullanmış.

Sayın Dilmaç, 8 yıllık Belediye Başkan Yardımcılığı görevi süresince bu işlerin nasıl yürüdüğünü bilmesi, öğrenmesi gerekiyordu. Bu açıklamayı yapmadan önce denetim komisyonunda bulunan  arkadaşlara; "Cemal Sataloğlu'nun iddia ettiği ihaleler denetim komisyonu raporunda var mı?" yada "Cemal Sataloğlu'nun açıkladığı bilgilCemal Sataloğlu'nun iddia ettiği ihaleler denetim komisyonu raporunda var mı?" yada "Cemal Sataloğlu'nun açıkladığı bilgiler ve belgelerde bir eksiklik var mı ve belgelerde bir eksiklik var mı?" sorularını sormuş olsaydı cevaplarını en doğru biçimde alabilirdi ve bu sayede böyle bir açıklama yapmak zorunda kalmazdı. 

Sayın Dilmaç merak etmesin! 

Belediye Meclis kurallarını çok iyi bildiğime emin olabilir. Açıklamış olduğum bilgiler ve belgelerin denetim komisyonu raporlarına ait olmadığına. AKP Beykoz İlçe Başkanı Sayın Hanefi Dilmaç’ın belgeleri incelediğini düşünmüyorum. İncelemiş olsaydı zaten böyle bir açıklama yapmazdı, yapamazdı. Şimdi Sayın Dilmaç’a tavsiyemdir. Ulusal gazetelerde çıkan haberleri okusun, evrakları yeniden incelesin. İncelesin ki oradaki tarihleri yeniden görmüş olur ve 2020 yılına ait olan belgelerin, denetim komisyonuna ait olmadığını da öğrenmiş olur. 

Sayın Dilmaç’ın, Temmuz ayında düzenlenecek olan Beykoz Belediye  meclis toplantısına katılmasını ve iyice dinlemesini istemekteyim. Sanırım dinledikten sonra bir özür borcu olacaktır.

Denetim komisyonu raporu, Beykoz Belediye meclisinde okunduktan sonra gerekli açıklamaları yapacağımdan da kimsenin şüphesi olmasın. 

Saygılar...

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2020, 22:04

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER