CHP'li Demirel'den basın açıklaması

CHP'li Demirel'den basın açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Meclis Üyesi Gülay Demirel, hakkında çıkan haberlerle ilgili basın açıklamasında bulundu. 

Demirel'in basın açıklaması;

Kamuoyuna saygı ile duyurulur;
 
Geçtiğimiz gün, Partimize yönelik ön yargılı tavırlarını kamuoyunun yakından bildiği haber sitesinde şahsımın da adının geçtiği "Ezana saygısızlık" başlıklı haberin gerçekle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur.

Covid-19 sebebiyle milletçe, evimizden coşkuyla kutladığımız 23 Nisan günü, milli Bayramları hep birlikte coşkuyla kutladığımızı ifade etmek için yaptığım paylaşım çarpıtılarak, başka anlamlar yüklenmeye gayret edilmiştir. Gayretlerini boşa çıkartacak şekilde, Karşıyaka İhsan Gültekin Camiinden bir yayın yapılmadığını İzmir Müftülüğü de resmi açıklamasında yayınlamıştır.

İfade etmek isterim ki; haberde geçen söz konusu paylaşımda ne ezanımıza ne de milletimizin mukaddes değerlerimize saygısızlık anlamına gelecek ima yoktur, olamaz da. İyi bir insan olmak, ortak değerlerimize saygılı olmaktan geçer.. 

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun da dediği gibi, camii hoparlöründen Ezan ve İstiklâl Marşı dışında bir paylaşımın yapılmasını doğru bulmadığımı da  kamuoyumuza saygıyla belirtmek isterim.

 
Gülay Demirel
 
CHP IBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 21:27

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasin Baş
Yasin Baş - 1 yıl Önce

O zaman paylaşımınızı neden kaldırdınız

Mehmet ZURNACI
Mehmet ZURNACI @Yasin Baş - 1 yıl Önce

Gerizekalılar daha da carpitmasin diye olabilir mi? Paylaşımın üzerinde 23 Nisan yazıyor İzmir de 3 -5 provakator şerefsizin Çav Bella işine bağlamaya çalıştılar. 23 Nisan olan paylaşım şimdi mi aklına geldi? Çünkü o gün 23 Nisan Bayramı vardı bu algı yürümezdi. Hazır İzmir de çav Bella olayı patladı bizde bunu tazeleyelim demiş haberi yapan kâmil. Anlaşılmayan birşey var mı?

SIRADAKİ HABER