CHP'li Delegeler, "Düzgün'den Desteğimizi Çektik, Adayımız Mahir Taştan"

CHP'li Delegeler, "Düzgün'den Desteğimizi Çektik, Adayımız Mahir Taştan"

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkan Adayı Mahir Taştan, Cumartesi günü ilçe binasında yaptığı adaylık açıklaması sonrası, CHP'nin ileri gelenleri ile bir araya geliyor.

Taştan, geçmiş dönemde yaptığı hatalardan ders çıkardığını ve bundan sonraki süreçte sadece akılcı hareket edeceğini tahaattüt ettiği öğrenildi.

Taştan, geçmiş süreçte aslında iyi işler yaptığını söylese de eksikliğini CHP'de herkese sarılmadığını, belki de gençliğimin verdiği heyecandan dolayı olabileceğini ama artık hem tecrübe kazandığını, hem de nasıl adım atacağını çok iyi bildiğini söylediği konuşuluyor.

Taştan, "31 Mart Yerel Seçimleri'nde ben ilçe başkanı olmuş olsaydım, kesinlikle adaylarımızın arkasında dururdum. Arkadan iş çevirip, tüzüğümüzü delip istifa etmeden Belediye Başkan Adayı olmazdım. Gizli işler çevirmezdim. Benim aklımda Beykoz Belediye Başkan Adayı olmak yok. Eğer böyle bir düşüncem olsa İlçe Başkanı olmak istemem. İlçe Başkanlığı bir basamak olarak görmez, direk Belediye Başkan Adayı olurdum. Böyle süreçler diğer adayların moral ve motivasyonunu düşürür. Sonuçta Düzgün'ün istifa etmeden aday adayı olması, bütün adayların moral ve motivasyonunu düşürdü. Benim tek gayem ve amacım 2023 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde, Beykoz Belediyesi’ne Cumhuriyet Halk Partisi'nin bayrağını dikmek olacaktır" şeklinde konuşmalar yaptığı öğrenildi. 

CHP'li Delegeler, "Bilmeden, istemeden yapılan yanlışlıklar affedilebilir. Ama kaybedilen 5 yıllık yanlış affedilemez. CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun'un seçim kampanyası dönemini iyice inceleyecek olursak eğer, Sayın Düzgün'ü sadece İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı programlarda görebiliriz. Bu yüzden dolayı Sayın Düzgün ile yola devam etmeyeceklerini, daha önce verdiği desteği geri çekip Mahir Taştan'a vereceklerini" dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 15:51

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER